Chlapec sa sťažoval na silné bolesti žalúdka po hamburgeri. Nemocnica teraz všetkých varuje!

Chlapec sa sťažoval na silné bolesti žalúdka po hamburgeri. Nemocnica teraz všetkých varuje!

17 marca, 2023 0 Od Redakcia

Náhla, prudká, nezvyčajná bolesť brucha môže byť príznakom vážneho zdravotného stavu. Príčinou môže byť hroziaca hnačka, nepriechodnosť čriev, zápal alebo abnormálne tehotenstvo.

Príbeh rodiny Fioreovcov je dosť dojímavý a znepokojujúci, ale určite poučný pre každého.

Na konci príjemného dňa si rodina urobila grilovačku a pripravila hamburgery. Najmladší syn Anthony si pochutnával na hamburgeri, keď zrazu pocítil ostrú bolesť v žalúdku. Bolo to ako bodnutie ostrým nožom. Rodičia ho rýchlo odviezli na pohotovosť, pretože bolesť neutíchala, ale každou minútou silnela.

V nemocnici sa snažili zistiť príčinu chlapcových bolestí, ale objavili v jeho žalúdku kovovú niť. Lekári mali podozrenie, že ide o vlákno z drôtenej kefy používanej na čistenie grilovacích roštov. Anthonyho okamžite previezli na operačnú sálu, kde mu zo žalúdka odstránili ostrý predmet. Ich podozrenie sa potvrdilo, skutočne to bola štetina z drôtenej kefy.

Operácia prebehla dobre, ale baktérie na drôtenej kefke spôsobili infekciu a dieťa muselo byť liečené antibiotikami, aby sa úplne zotavilo. Lekári tvrdia, že to nie je prvý prípad a chcú všetkých varovať pred používaním týchto typov kefiek a možným nebezpečenstvom.

Ako bezpečne vyčistiť gril?

  • So sódou bikarbónou:

Univerzálny a účinný čistiaci prostriedok, ktorý možno použiť na čistenie grilu. Na odstránenie odolných nečistôt stačí vlhká špongia posypaná jedlou sódou a potom gril dôkladne pretrite.

  • S octom:

Ďalší skvelý prostriedok na prirodzené rozpúšťanie mastnoty. Existujú dva spôsoby: jedným je potrieť gril handričkou namočenou v bielom octe, druhým je umiestniť gril do roztoku octu a vody v pomere 1:1 a nechať ho namočený.

Podeľte sa o tento príbeh aj so svojimi priateľmi a rodinou a buďte opatrní.