Čím viac času strávite so svojou mamou, tým dlhšie bude žiť!

Čím viac času strávite so svojou mamou, tým dlhšie bude žiť!

9 septembra, 2022 0 Od Redakcia

Odborníci tvrdia, že osamelí ľudia zomierali častejšie ako tí, ktorí mali pravidelné rodinné návštevy. Ak máte so svojou matkou blízky a dobrý vzťah a často ju navštevujete, pretože radi počúvate zaujímavé príbehy a jete dobré jedlo, vedci tvrdia, že je to dobré aj pre ňu a babičky nie sú výnimkou.

Podľa štúdie Kalifornskej univerzity majú blízke vzťahy s príbuznými a dokonca aj s priateľmi pozitívny vplyv na život starších ľudí a ich pohoda a kvalita života sa môže výrazne zlepšiť, ak sú v dobrej spoločnosti. Štúdia sa týkala 1600 ľudí s priemerným vekom 71 rokov. Vedci zistili, že osamelí ľudia zomierali častejšie ako tí, ktorých pravidelne navštevovala rodina.

Štúdia tiež zistila, že osamelosť a samota postihuje starších ľudí viac ako mladších. Skrátka, čím ste starší, tým viac potrebujete spoločnosť a zábavu. Podľa jednej z odborníčok, Rosemary Blieznerovej, nie je vždy potrebné hovoriť o starnutí v negatívnom kontexte, pretože v tomto veku možno nadviazať priateľstvá a vzťahy, pričom sa využijú skúsenosti získané za desaťročia.

Aj mladým ľuďom sa oplatí otvoriť sa staršej generácii, pretože je tu veľa pohodových, zábavných a veselých starých dám a pánov, s ktorými môžu stráviť hodinu alebo dve týždenne.

Zdieľajte aj so svojimi priateľmi a rodinou.