Čo sa stalo s Jennifer Grey z Hriešneho tanca? Jej „pekelná plastika nosa“ ju urobila „anonymnou“…

Čo sa stalo s Jennifer Grey z Hriešneho tanca? Jej „pekelná plastika nosa“ ju urobila „anonymnou“…

1 marca, 2022 0 Od Redakcia

Jennifer Grey, ktorá hrala „Baby“ v ikonickom filme Hriešny tanec, mala podľa predpovedí výrazný obrat v kariére. To sa však nestalo. Namiesto toho všetko zmenila tragická nehoda, ktorá ju prinútila definitívne sa obrátiť chrbtom k filmovému priemyslu.

O niekoľko desaťročí neskôr, Jennifer Grey konečne otvorila strašné obdobie v jej živote, ktoré jej navždy zanechalo jazvy…

Žiadni veľkí herci, neznámy režisér a celkovo nízkorozpočtový film.

Napriek tomu, práve v momente, keď sa Dirty Dancing dostal na veľkú obrazovku v auguste 1987, producenti a herci vedeli, že dokázali niečo obrovské. Pre hlavného muža Patricka Swayzeho bol úspech okamžitý. Stal sa tínedžerským idolom a sexuálnym symbolom a získal roly vo veľkých filmoch ako Ghost a Donnie Darko.

Ale jeho hviezda Jennifer Grey nebola na dobrom mieste, keď mal film premiéru, a čoskoro úplne zmizla. Medzi rozruchom a oslavami bola Jennifer Grey preč tak rýchlo, ako sa objavila.

A herečka dlho, veľmi dlho chýbala v centre pozornosti verejnosti.

Ale v posledných rokoch a v rozhovore pre People Magazine prezradila všetko o nehode, ktorá zmenila jej život. Najprv sa však pozrime na život Jennifer Greyovej až do tragickej nehody v lete 1987. Jennifer Grey začala chodiť na hodiny tanca už od mladosti. Narodila sa v roku 1960 v New Yorku a bol to jej otec, ktorý ju pravdepodobne prinútil urobiť krok do zábavného priemyslu. Jej otec, Joel Gray, pracoval ako herec, spevák, tanečník, režisér a fotograf.

Jennifer študovala na Dalton School a zamerala sa na tanec a herectvo. Po absolutóriu v roku 1978 si začala hľadať prácu herečky a navštevovala aj ďalšiu školu, Neighborhood Playhouse School of the Theatre. Jej život zároveň nebol tancom na ružiach. Jennifer sa musela zamestnať ako čašníčka, aby mohla platiť účty.

Podarilo sa jej však získať niekoľko úloh v televíznych reklamách, vrátane jedného pre Dr. Pepper. Jej filmový debut prišiel v roku 1984 vo filme „Reckless“. O niekoľko rokov neskôr prišiel jej obrovský prelom s „Dirty Dancing“, kde hrala ako Frances „Baby“ Houseman.

.

Film je klasika a príbeh je v skutočnosti založený na detstve scenáristky Eleanor Bergsteinovej. Jennifer sa cez noc stala hviezdou a získala nomináciu na Zlatý glóbus za najlepšiu herečku. Žiaľ, z obrovského úspechu sa nikdy nemohla tešiť. Krátko pred premiérou filmu v auguste 1987 bývala Gray v Írsku s vtedajším priateľom Matthewom Broderickom.

Pár sa však stal účastníkom hroznej dopravnej nehody, keď Broderick, jazdiaci na nesprávnej strane cesty, narazil do iného vozidla. V druhom aute bola matka a jej dcéra – obe boli okamžite zabité. Broderick bol obvinený z nebezpečnej jazdy – neskôr sa zmenil na neopatrnú jazdu. Jennifer Grey medzitým neutrpela nič viac ako modriny a menšie fyzické zranenia, hoci jej duševné jazvy zostali.

Premiéra Dirty Dancing bola len o niekoľko dní neskôr. Ale napriek úspechu filmu si to Gray jednoducho nemohol užiť.„Súvislosť toho hlbokého smútku, viny toho, kto prežil a následného oslavovania ako novej veľkej veci jednoducho neposlúchalo. Herečka by sa z traumy, ktorú nehoda spôsobila, nikdy úplne nespamätala. „Moja hlava nebola nikdy rovnaká, moje ambície nikdy neboli rovnaké,“ povedala pre People.

Plastika nosa z pekla

Zápasila s vinou preživších a začiatkom 90. rokov na pár rokov zmizla, kým sa v roku 1995 objavila v jednej epizóde Priateľov. V tom čase už podstúpila plastickú operáciu a jej tvár bola úplne iná. „Išla som na operačnú sálu ako celebrita a vyšla som anonymne,“ povedala v roku 2012. „Bolo to ako byť v programe na ochranu svedkov alebo byť neviditeľný. Bola to operácia nosa z pekla. Vždy budem táto kedysi slávna herečka, ktorú nikto nepozná kvôli plastike nosa.“

Potom mala Jennifer rozbehnutú kariéru v Hollywoode. Do roku 2010 si Jennifer vynútila návrat do mainstreamových médií. Vyhrala televíznu šou „Dancing with the Stars“ a opäť sa stala pevnou obľúbenou fanúšičkou. Podľa nej to bolo pre ňu dôležité. „Je to ako keby som hladovala kvôli tomu, čo si o mne ľudia mohli myslieť. Je to ako jesť lahodný steak po 23 rokoch diéty,“ povedala hviezda People.

V roku 2018 urobila Gray ďalší krok smerom k výslniam, ktoré opustila. Má sa objaviť vo filme Untogether, ako aj v novej komédii Red Oaks.

Kto iný má chuť na nostalgický výlet späť do roku 1987? Pozrite si nižšie nezabudnuteľnú scénu z filmu Hriešný tanec. Aké fantastické spomienky!

Zdieľajte tento príbeh so svojimi priateľmi na Facebooku. Rovnako ako my, ste pravdepodobne sledovali Hriešny tanec a boli zvedaví, čo sa stalo s nádhernou Jennifer Grey!