„Darovanie zmiernilo moju bolesť“: Matka darovala 30 litrov materského mlieka na pamiatku svojho syna…

„Darovanie zmiernilo moju bolesť“: Matka darovala 30 litrov materského mlieka na pamiatku svojho syna…

5 januára, 2023 0 Od Redakcia

Sarah Lampleyová takmer prišla o život počas núdzového pôrodu v dôsledku náhleho prerušenia placenty.

Nakoniec prežila, ale jej syn sa bohužiaľ narodil mŕtvy. Podľa lekárov mamička pred operáciou silno krvácala, ale jej syn jej nejakým spôsobom zachránil život, pretože jeho poloha zabránila tomu, aby sa zrazeniny presunuli do zvyšku tela.

Keď sa 34-ročná žena vrátila po ťažkom zážitku domov, začala odsávať mlieko a vtedy sa rozhodla, že ho odsaje čo najviac a daruje ho deťom v núdzi na pamiatku svojho syna. „Keď som prvýkrát začala odsávať mlieko, spočiatku som si myslela, že ho budem musieť vyhodiť,“ hovorí Sarah, „a to ma veľmi mrzelo.

Potom som si pomyslela, že urobím to isté, čo darcovia krvi a darujem svoje mlieko, aby som nakŕmila každé dieťa, ktoré ho potrebuje.

Keď som ho odsávala a dávala, aj mne to pomohlo, pretože moje darovanie zmiernilo moju bolesť zo straty nášho dieťaťa.“

Jej manžel sa najprv bál, že sa nedokáže vyrovnať s ich tragédiou, ale keď videl, ako jej to prospelo, podporoval ju až do konca. Rovnako aj ich traja synovia, ktorí ju denne povzbudzovali, keď si uvedomili, aké dôležité je to, čo robí. Odvtedy sa 34-ročná žena rozprávala s mnohými mamičkami, ktoré sa stali darkyňami mlieka, keď prišli o svoje dieťa a s mamičkami, ktorých predčasne narodené deti boli kŕmené mliekom od darcov, ako bolo to jej.

„Mám pocit, že strata syna ma radikálne zmenila,“ hovorí Sarah, „našla som v sebe silu, o ktorej som nevedela, že existuje a naučila som sa, že aj tie najtemnejšie zážitky sa dajú využiť na to, aby ste urobili niečo dobré a rozjasnili život niekoho iného.“

Zdieľajte jej príbeh aj s ostatnými.