Dcéra krásne vysvetľuje otcovi s demenciou, ako sú príbuzní…

Dcéra krásne vysvetľuje otcovi s demenciou, ako sú príbuzní…

26 septembra, 2022 0 Od Redakcia

Podľa CDC síce demencia nie je špecifické ochorenie, ale ide o všeobecný pojem spojený so „zhoršenou schopnosťou pamätať si, myslieť alebo rozhodovať sa, ktorá zasahuje do vykonávania každodenných činností“. Ovplyvňuje nielen osobu žijúcu s týmto ochorením, ale aj všetkých v jej okolí.

Mladá žena menom Bailey nahrala rozhovor so svojím otcom, ktorý trpí demenciou a zdieľala ho na TikToku. Video je rovnako smutné, ale zároveň dojímavé, keď Bailey vysvetľuje svojmu otcovi ich vzťah. Niektoré dni sú ľahšie ako iné, chýbaš mi otec, ale mám ťa veľmi rada.

Bailey vo svojom príspevku na GoFundMe napísala, že jej otec mal v januári 2022 nehodu, po ktorej zostal niekoľko týždňov v nemocnici. Diagnostikovali mu demenciu „spolu s niekoľkými ďalšími vecami, ktoré ho natrvalo znevýhodnili“. Jeho diagnóza znamenala, že potreboval nepretržitú starostlivosť a keďže Bailey sa už starala o svoju matku, bolo rozhodnuté, že jej otec bude žiť aj s ňou.

Odkedy s ňou jej otec Scott začal žiť, Bailey sa na TikToku delí o cestu svojho otca… o to dobré aj zlé. A hoci všetky jej videá otvárajú oči, jedno video sa stalo virálnym. Bol to rozhovor, ktorý nahrala medzi sebou a svojím otcom. Jej otec v ňom bojuje s vierou, že je Baileyiným otcom.

https://www.tiktok.com/@baileyrosek/video/7117362035435867434

„V mojej mysli a v mojom srdci si môj otec a vždy budeš môj otec,“ hovorí mu vo videu. Bailey navrhuje, aby ho volala Scott, jeho meno a on ju volá Bailey, hoci si dáva pozor, aby neznepokojil jej city. „To vôbec neraní moje city. Milujem ťa, Scott.“ Hoci je nepríjemné, keď starnúci rodič zabudne, kto ste, presne takto by sa mala situácia riešiť!

Podeľte sa o túto krásnu interakciu.