Porodila dieťa, hoci bola 10 rokov v kóme – lekári sú šokovaní…

Porodila dieťa, hoci bola 10 rokov v kóme – lekári sú šokovaní…

26 septembra, 2022 0 Od Redakcia

Policajné oddelenie vo Phoenixe vyšetruje obvinenia zo sexuálneho útoku v zdravotníckom zariadení, kde pacientka, ktorá bola viac ako 10 rokov v kóme, otehotnela a porodila zdravé dieťa. Polícia bola niekoľko dní rozmiestnená pred príslušným zariadením Hacienda HealthCare. Snažia sa zistiť, ako dotyčná žena otehotnela.

Príbuzní ostatných pacientov sú pochopiteľne nahnevaní a chcú odpovede. „Veľa ľudí sa zhrozilo, vrátane mojej rodiny.“ Povedal otec. „Srdce mi puká, bolí ma na hrudi, v noci nemôžem spať kvôli tomu, čo sa tu stalo.“ Povedala matka. „Všetci sú šokovaní.“ Povedala iná matka.

Ľudia sa obávajú o svojich blízkych, ktorí sú v zariadení po tom, čo sa stalo mladej žene, ktorá bola 10 rokov v kóme. Matka jednej z pacientok, Cesena, sa od postele svojej dcéry, ktorá je v Haciende už dva roky, nepohla.“Naša dôvera sa úplne stratila,“ povedal Cesena.

Podľa zdrojov oboznámených s prípadom sa o mladú obeť starala spoločnosť Hacienda HealthCare viac ako 10 rokov, keď 29. decembra porodila zdravého chlapca. Aby toho nebolo málo, nikto z personálu kliniky nevedel o jej tehotenstve, kým žena nezačala stonať krátko pred začiatkom pôrodu.

Keďže v zariadení je obmedzené nahrávanie videozáznamov, rodičia a príbuzní žiadali, aby boli kamery na viacerých miestach, čím by sa porušilo ich právo na súkromie. Veľkou otázkou je, ako je možné, že nikto z personálu nevedel, že pacientka je tehotná, kým nezačala rodiť?

Polícia zatiaľ nikoho nezatkla a nie je jasné, či sa podarilo identifikovať podozrivých. Plánujú použiť príkaz vydaný úradom na odobratie vzoriek DNA zamestnancov na identifikáciu.

Ak sa vám tento článok zaujal, nezabudnite ho zdieľať so svojimi priateľmi!