Desaťročný chlapec urobil niečo strašné len preto, že mu odmietla kúpiť videohru…

Desaťročný chlapec urobil niečo strašné len preto, že mu odmietla kúpiť videohru…

27 decembra, 2022 0 Od Redakcia

Neuveriteľné, čo všetko majú… Toľko stojí ľudský život? Alebo je to zlá výchova? Sú zločiny, pri ktorých nám tuhne krv v žilách. Prípad z Wisconsinu v USA je nielen desivý, ale aj podnetný na zamyslenie. Vrahom je 10-ročný chlapec, obeťou jeho 44-ročná matka…

Ráno 21. novembra vošiel 10-ročný chlapec do matkinej spálne, vzal zo skrine pištoľ, zišiel dolu do kuchyne, kde jeho matka prestierala stôl. Nahnevané dieťa namierilo na matku zbraň a z bezprostrednej blízkosti na ňu vystrelilo. Čo ho k tomu viedlo?

Dva dôvody. Po prvé, matka ho zobudila o pol hodiny skôr a po druhé, nekúpila mu videohru… Po čine sa dieťa snažilo ukryť dôkazy a potom si objednalo vytúženú vec z matkinej kreditnej karty. Dieťa sa vôbec nezaujímalo o smrť svojej matky. V skutočnosti! Po objednaní zariadenia sa spýtal svojej starej mamy či zariadenie dorazilo.

Prípad vyšiel najavo, keď si babička všimla, že chlapec má kľúče, ktoré by tam nemali byť. Matkin prívesok na kľúče, na ktorom je aj kľúč od skrinky, kde je uložená zbraň. Keď ho vypočúvali príbuzní, 10-ročný chlapec sa priznal k vražde svojej matky. Tvrdil však, že to neurobil úmyselne, že chcel len vystrašiť svoju matku a že mieril na stenu. Nakoniec priznal, že mieril na svoju matku. Chcel ju zabiť.

Chlapec bol obvinený z neúmyselného zabitia prvého stupňa (druh neúmyselného zabitia, ktorý existuje len v tomto štáte). Je možné, že 10-ročný chlapec sa bude zodpovedať za zločin ako dospelý. Je tu však problém. Chlapcovi právnici zdôrazňujú, že žiadna väznica sa nemôže primerane postarať o 10-ročné dieťa. Preto chcú, aby sa prípad dostal na súd pre mladistvých.

Desaťročný vrah sa v minulosti vyznačoval nespútanou agresivitou. Vo veku štyroch rokov týral šteňa a spálil koberec v dome. Matka sa istý čas často sťažovala na správanie svojho syna, ale prestala, pretože sa bála, že niečo vyvedie, keď bola v práci.