Najsrdcervúcejšia fotografia vôbec. Ešte horší je príbeh, ktorý sa za ním skrýva…

Najsrdcervúcejšia fotografia vôbec. Ešte horší je príbeh, ktorý sa za ním skrýva…

27 decembra, 2022 0 Od Redakcia

Fotografia, ktorá zlomila srdcia miliónom ľudí na celom svete…

Zúfalý otec zverejnil fotografiu svojej dcéry, ktorej telo spustošila neľútostná rakovina. Jessica Whelanová zomrela krátko po zhotovení fotografie, 20. novembra 2016. Svoj boj s neuroblastómom prehrala, keď mala len 4 roky. Príbeh, ktorý sa skrýva za týmito fotografiami, je srdcervúci. Zámerom otca bolo zachytiť odvahu jeho dievčatka v boji s chorobou. Ako sa jej stav zhoršoval, rodičom bolo jasné, že ich dcéra nemá nádej.

Fotografie posledných chvíľ Jessicy sú to jediné, čo po nej zostalo. Jessicina posledná fotografia nikdy nemala uzrieť svetlo sveta. Zničený otec sa však so stratou svojho dieťaťa nedokázal zmieriť. V nádeji, že zverejnenie fotografie mu pomôže utriediť si myšlienky, si ju odvtedy pozreli milióny používateľov. Táto fotografia je pre nich a pre každého, kto videl tvár dieťaťa s rakovinou, pripomienkou.

Rodičia nesúhlasili s ďalšou liečbou.

Keď sa teraz pozeráme späť, sme presvedčení, že sme urobili správne rozhodnutie nesnažiť sa predĺžiť jej život. Utrpenie, ktoré prežívala v dôsledku tejto pekelnej choroby, bolo nepredstaviteľné a museli sme ju nechať odísť. Fotografia vyvolala v ľuďoch extrémne emócie. Samozrejme, k takejto chúlostivej záležitosti sa objavilo aj mnoho negatívnych komentárov.

Rodičia sú však toho názoru, že okrem usmievajúcich sa hospitalizovaných detí by ľudia mali vidieť aj skutočnú tvár chorého dieťaťa. Taká je realita, keď je boj prehratý a s ním aj všetka nádej… Rozhodnutie rodičov samozrejme nebolo ľahké. Názory na vhodnosť rozhodnutia a zverejnenia fotografie sa rôznia, ale najdôležitejšie je, že rodičia sa svojím spôsobom vyrovnávajú s nepredstaviteľnou stratou, ktorú im spôsobila smrť dieťaťa.