„Deti nikdy nie sú náhoda, sú požehnaním!“

„Deti nikdy nie sú náhoda, sú požehnaním!“

15 júla, 2024 0 Od Redakcia

Niektoré ženy už od útleho veku vedia, že chcú byť matkami. V prípade niektorých iných však situácia nie je taká jednoznačná. Preto pri neplánovanom tehotenstve namiesto očakávanej radosti prevládajú strach a úzkosť. Nebudeme vám hovoriť, že deti naplnia váš život a podobne, ale odporúčame vám prečítať si článok tejto mamy, ktorý hovorí veľkú pravdu.

„Často počujeme frázy ako: „Neplánovali sme to a stalo sa to“ alebo „Mali sme nehodu a otehotnela som“ a zvyčajne ich sprevádza povzdych. V niektorých prípadoch to niektorí dokonca ľutujú.

Budem úprimná, z tohto postoja sa mi zviera srdce a verte mi, že viem, aké to je otehotnieť bez toho, aby som chcela. Moja vlastná mama kráčala po schodoch kostola, keď bola v ôsmom mesiaci tehotenstva. Bola mladá, vydala sa, aby sa vyhla ohováraniu. Nešla na vysokú školu a svoje sny nechala bokom, aby ma vychovala.

A predsa ma toto dievča, ktoré nemalo ani 20 rokov, milovalo viac ako ktokoľvek iný a dalo mi všetko!

V mojom prípade bolo chybou, že som zabudla užívať antikoncepciu. Byť s niekým, s kým mi nebolo dobre, bola moja chyba. Ale moje dieťa bolo požehnaním. Je dôležité si uvedomiť, že za svoje činy sme zodpovední my a nikto iný. Tehotenstvo sa môže stať, ale nie je to náhoda. Nepoužívajte slovo, ktoré je tak negatívne nabité. Priviesť na svet nový život je dar, na ktorý môžeme byť len hrdí!

Možno ste to neplánovali alebo ste to vlastne ani nechceli, ale keď raz budete držať dieťa v náručí, budete ho milovať viac ako Váš vlastný život!

Deti nikdy nie sú náhoda, sú požehnaním!“

Zdieľajte tieto krásne slová aj s ostatnými.