Dieťa, ktoré je alergické na Veľkú noc!

Dieťa, ktoré je alergické na Veľkú noc!

5 júla, 2022 0 Od Redakcia

45-ročná Carol Tooleová sa každoročne bojí veľkonočných sviatkov kvôli svojmu 10-ročnému synovi Reeceovi, ktorý je „na tieto sviatky“ alergický. Reece má od svojich troch rokov silnú alergiu na orechy, čo znamená, že aj keď je v tej istej miestnosti ako otvorené čokoládové veľkonočné vajíčko, ktoré by mohlo obsahovať napríklad orechy, má alergické reakcie.

„Reeceovu alergiu sme objavili, keď mal tri roky, keď mi na rodinnej oslave dával arašidy. Zrazu začal plakať, opuchla mu tvár a potom začal kašľať a kýchať, tak sme ho vzali do nemocnice. Po testoch sme zistili, že je alergický na orechy do takej miery, že nemôže jesť nič, čo sa pripravuje v továrni a obsahuje orechy.“

„To znamená, že je v podstate alergický na Veľkú noc, pretože nemôže jesť normálne veľkonočné vajíčka ani veľkonočné pochúťky, ktoré sa dajú kúpiť v supermarkete,“ povedala Carol. V skutočnosti je jeho alergia taká silná, že sa ich nemôže ani dotknúť, ani sa k nim bezpečne priblížiť.

Jeho mama sa v skutočnosti snaží nájsť iné spôsoby, aby sa malý chlapec v tomto ročnom období necítil odrezaný od sveta. Preto si objednáva špeciálne cukríky vyrobené na miestach, kde sa nespracúvajú orechy, ktorými sa plnia plastové vajíčka v snahe dosiahnuť efekt čo najbližší veľkonočným čokoládovým vajíčkam.