Dojímavý príbeh šesťročnej Zoe, dievčatka, ktoré je krehkejšie ako sklo!

Dojímavý príbeh šesťročnej Zoe, dievčatka, ktoré je krehkejšie ako sklo!

12 novembra, 2022 0 Od Redakcia

Život so zriedkavým ochorením je pre mnohých rodičov, ktorí sledujú, ako ich dieťa trpí, náročný. Mnohí z týchto rodičov však vydržia a vidia pozitíva takéhoto života. Pre túto rodinu boli veci v prípade ich dcéry Zoe neočakávané. Rozkošnému 6-ročnému dievčatku diagnostikovali osteogenesis imperfecta, genetické ochorenie, ktoré spôsobuje krehkosť a ľahké lámanie kostí. Jej rodičia sa o Zoinom stave dozvedeli, keď bola ešte v maternici.

Ultrazvuk ukázal zlomeniny, zlomené rebrá a oneskorený rast končatín a lekári povedali, že Zoe to neprežije. Taktiež odporučili, aby sa tehotenstvo ukončilo. Rodičia sa rozhodli privítať Zoe na svete. Uviedli, že na výmenu plienky potrebovali tri osoby, aby sa znížila možnosť zranenia. Vo veku jedného roka mala Zoe viac ako 100 zlomených kostí. V priebehu rokov podstúpila niekoľko operácií vrátane jednej na liečbu zápalov močového mechúra.

Zoeina kyfóza spôsobovala kompresiu chrbtice, ktorá bola citlivá na každý jej pohyb. Z tohto dôvodu má Zoe od svojich 2,5 roka na krku ortézu. Napriek všetkému je to šťastné dievčatko  a je už dosť veľké na to, aby sa vedelo vyjadriť a požiadať o pomoc. Jej matka priznáva, že sa obáva prípadných zranení pri hre s ostatnými deťmi. Jeden nesprávny pohyb môže viesť k zlomeninám.

Rodičia boli od jej narodenia pripravení na to, ako sa doma vysporiadať so Zoeinými zlomeninami a bolesťami.  Jej rodičia tvrdia, že táto choroba nemá žiadnu očakávanú dĺžku života, ale sú vďační, že existuje liečba, ktorá môže ich dcére pomôcť. Neľutujú nič a sú optimistickí, pokiaľ ide o Zoeinu budúcnosť.

Zoe je obklopená láskou a veľkou podporou, jej telo je možno krehké, ale jej duch určite nie. Drž sa Zoe!

Zdieľajte jej príbeh aj ďalej…