Matka prišla o život po záhadnom bodnutí známym hmyzom. Rodina teraz všetkých varuje!

Matka prišla o život po záhadnom bodnutí známym hmyzom. Rodina teraz všetkých varuje!

10 novembra, 2022 0 Od Redakcia

Ak ste ešte nepočuli o víruse Bourbon, možno si budete chcieť prečítať tento článok. Tento skutočný a veľmi nebezpečný patogén bol prvýkrát objavený v roku 2014. Prvý človek, ktorý na ňu zomrel, pochádzal z okresu Borubon v Spojených štátoch. Bohužiaľ, po jej odhalení spôsobila niekoľko úmrtí.

Bol posledný májový pondelok keď 58-ročná Tamela Wilsonová objavila na svojom tele dva kliešte. Okamžite parazity odstránila a záležitosť ignorovala. Po chvíli sa však začala cítiť zvláštne. Tamela išla k lekárovi, ktorý jej povedal, že má infekciu močových ciest, na ktorú dostala antibiotiká a poslal ju domov. Lieky jej stav nezlepšili a s pribúdajúcimi dňami sa zhoršoval.

„Doslova nebola schopná zdvihnúť telefón. Nemaly žiadnu silu.“ – povedala jej dcéra Amie May.

Čo sa týka lekárov, tí boli bezradní. Tameliným príbuzným mohli povedať len toľko, že ide o lekársku záhadu, ktorej čelia. Vyskúšali všetko, urobili množstvo testov, snažili sa spomaliť zhoršovanie Tamelinho stavu, ale nič nepomáhalo. Jej pokožka bola popraskaná a suchá a Tamela s pribúdajúcimi dňami slabla. Choroba si vyžiadala jej život 23. júna.

Tamela bola dlho nesprávne diagnostikovaná, čo jej ešte viac sťažovalo situáciu, ale stále pre ňu existoval záblesk nádeje. Steven Lawrence, lekár špecializujúci sa na infekčné choroby na Washingtonskej univerzite, uviedol, že personál, ktorý ošetroval Tamelu, nemal dostatok informácií o víruse, aby mohol identifikovať jej príznaky.

Tamelina rodina súhlasila s darovaním Tamelinho tela na ďalší vedecký výskum. Odborníci by sa radi dozvedeli viac o tomto nebezpečnom víruse, ako a prečo pôsobí na ľudský organizmus takým spôsobom, ako sa zistilo. Žiaľ, zatiaľ neexistuje žiadna vakcína ani liek. Predpokladá sa, že vírus sa šíri kliešťami a iným hmyzom, ale zatiaľ to nebolo vedecky potvrdené.

Osoba, po ktorej je vírus pomenovaný, bola uštipnutá niekoľkými kliešťami, vrátane parazita na chrbte, ktorý už sál krv. Bolo to niekoľko dní predtým, ako sa u neho začali prejavovať príznaky. To viedlo vedcov k silnému podozreniu, že vírus šíria kliešte.

Medzi príznaky vírusu Bourbon:

  • vysoká horúčka
  • bolesť hlavy
  • znížená chuť do jedla
  • bolesti svalov a kĺbov
  • únava
  • nevoľnosť
  • vracanie, hnačka
  • vyrážka na bruchu, hrudníku, chrbte

Zdieľajte tieto dôležité informácie so svojimi priateľmi!