Dvanásť dní chodili ovce dookola. Zábery sú desivé. A vysvetlenie…?!

Dvanásť dní chodili ovce dookola. Zábery sú desivé. A vysvetlenie…?!

29 novembra, 2023 0 Od Redakcia

Na Twitteri sa objavilo záhadné video zachytené jednou z bezpečnostných kamier. Ovce chodili stále dookola. 12 dní. Aký bol dôvod? V Mongolsku sa stala nezvyčajná vec. Bezpečnostná kamera na miestnej farme zaznamenala niečo úžasné. Zábery vyvolávajú medzi používateľmi internetu strach, pretože vyzerajú ako z hororu…

Ovce krúžili nepretržite 12 dní. Podľa majiteľa farmy ich najprv začalo len niekoľko, potom sa k nim pridali ďalší. Na území je 34 fariem, z ktorých bola pozorovaná len jedna.

Video si môžete pozrieť v priloženom odkaze nižšie.

https://twitter.com/i/status/1592891305721372673

Možno choroba?

Čo bolo príčinou tohto nezvyčajného a zvláštneho správania zvierat? Niektorí sa domnievajú, že by ju mohla spôsobiť bakteriálna infekcia nazývaná listerióza. Existuje aj iný názov tohto ochorenia: „cirkulačné ochorenie“, ktoré je spôsobené pokazenou alebo nekvalitnou silážou, ktorou sa tieto zvieratá kŕmia.

Baktérie môžu spôsobiť zápal časti mozgu, čo môže spôsobiť nepokoj chorých zvierat. Môžu sa tiež opierať o predmety alebo chodiť jedným smerom. Majiteľ však tvrdí, že jeho ovce sú celkom zdravé. Dôležité je, že listerióza spôsobuje úhyn zvierat v priebehu jedného alebo dvoch dní. Stádo Miao takéto problémy nemalo.

Veľmi zvláštne až desivé. Nemyslíte?