Dvojročné dievčatko vyhodili zo škôlky, pretože vedenie si myslí, že by vystrašilo ostatné deti…

Dvojročné dievčatko vyhodili zo škôlky, pretože vedenie si myslí, že by vystrašilo ostatné deti…

24 februára, 2024 0 Od Redakcia

Dvojročná Sofija Zacharovová sa narodila so zvláštnou deformáciou. Jej lebka bola zdeformovaná a jej rodičia boli teraz nútení objednať svoju dcéru na plastickú operáciu, pretože inak ju neprijmú do miestnej škôlky. Dôvodom vylúčenia malej Sofie z komunity je, že jej vzhľad by mohol vystrašiť ostatné deti. Takéto vysvetlenie poskytlo vedenie škôlky, keď rodičia chceli dievčatko zapísať do zariadenia.

Navyše dodali, že požiadajú rodičov, aby dieťa nechali operovať, inak by nemalo šancu zapadnúť.

Povedali mi, že moja dcéra by vystrašila ostatné deti, keby sa tak tvárila, keď vstúpi do škôlky. ‚Najprv ju objednajte na operáciu, aby vaša dcéra mohla chodiť do škôlky ako ostatné normálne deti,‘ boli slová, ktoré použilo vedenie,“ sťažovala sa Sofiina matka.

Do prípadu sa zapojili aj úrady, ktoré vyšetrujú, prečo bola žiadosť 2-ročného dievčatka do miestnej škôlky zamietnutá. Sofiin prípad zaujal aj ruskú charitatívnu organizáciu, ktorá prisľúbila pomoc jej rodičom, ale konkrétne kroky sa odkladajú.

„Na začiatku nás vyzvali, aby sme pomohli pri organizácii operácie, ale potom to nechali tak. Katastrofa!“ Povedal otec dievčatka.

Sofija a jej rodina žijú v Rusku v byte bez pripojenia na plyn a vodu. „Keď úrady videli, v akých podmienkach žijú, okamžite im ponúkli iný byt na zimu,“ povedal Radij Chabirov, vedúci Baškirska v Rusku. Odborníci sa však viac obávajú, že Sofiin duševný vývoj utrpí, ak sa jej bude brániť v kontakte s inými deťmi v jej veku. 🙁