„Ešte nikdy ma žiadna žena tak neurazila… To, čo som zažila, bolo niečo nevídané.“

„Ešte nikdy ma žiadna žena tak neurazila… To, čo som zažila, bolo niečo nevídané.“

4 februára, 2023 0 Od Redakcia

Hláška svokry, keď uvidela svoje novorodené vnúča a opísala ho ako škaredé a že je od iného muža, a nie od jej syna, vám vyrazí dych.  „S manželom sme spolu už päť rokov a pravdou je, že od prvého momentu, keď ma vzal k svojim rodičom, ma moja svokra neprijala práve s otvorenou náručou. V skutočnosti je to práve naopak. Môj svokor je, samozrejme, veľmi milý človek a postaral sa o to, aby som sa cítila príjemne.

Ona hľadala príležitosť, ako si urobiť srandu z morálky, fyzického vzhľadu a pôvodu svojej nevesty.

Moja svokra však urobila presný opak. Hľadala príležitosť, aby sa vysmievala mojej morálke, môjmu vzhľadu, môjmu pôvodu. Som z Patrasu a podľa nej som žena exotiky a prostitúcie! Samozrejme, snažila som sa ju nebrať vážne, ale nemohla som si pomôcť, aby som ju nemala rada.

Hoci sa mi ju manžel snažil ospravedlniť, že je to žena, ktorá si veľa prežila a život ju urobil tvrdou a podobné klišé, takmer od prvých dní som jej dala jasne najavo, že môže byť tvrdá, ako chce, ale u mňa to nepochodí. Takisto jej nedovolím, aby vstúpila medzi nás. Vyrastala som v rodine, kde moji rodičia nikdy nedovolili, aby sa svokrovci miešali do ich osobného života. Ani ja by som to nedovolila. Prejavila som rešpekt a o päť rokov neskôr som otehotnela.

Samozrejme, že nás táto správa veľmi potešila, aj keď sme ju „neplánovali“. Len sme si dali načas a bolo to. V posledných mesiacoch bola doma takmer každý deň a pomáhala mi s prácami. Vtedy som mala pocit, že sme sa veľmi zblížili a možno príchod jej vnučky zmení jej názor na mňa a celkovo sa zblížime. Pravdou je, že som človek, ktorý si vie vydobiť svoje a tí, ktorí ma poznajú, ma nazývajú „tvrdohlavou“.

Ale stále verím v ľudí a vo vnútri som veľmi citlivý človek. Preto som naozaj chcela veriť, že sa moja svokra zmenila. Veď počas tých mesiacov, keď som bola tehotná, bola naozaj iným človekom. Pomáhala mi s domácimi prácami, podporovala ma, keď som si nebola istá svojím telom. A dokonca raz alebo dvakrát „zakričala“ na môjho manžela predo mnou, keď nechtiac povedal „tučné veci“ . Moji rodičia sú zatiaľ v Patrase a nemôžu mi byť tak blízko, ako by chceli.

Preto som vo svojej svokre našla podporu, ktorú som potrebovala. Týchto 9 mesiacov bolo naozaj najpokojnejších v manželskom živote. Ale v posledných piatich mesiacoch sa do mesta prisťahoval môj starý spolužiak. Keďže v meste nemal žiadnych známych ani priateľov, začali sme sa úzko stýkať, samozrejme, s mojím manželom. Často sme chodili von, stretávali sa u neho doma alebo u nás doma pri filmoch. Netrvalo dlho a môj manžel sa s ním stal takmer najlepším priateľom.

Pravdou je, že sme si boli veľmi blízki aj ako deti v škole, len sme sa po skončení strednej školy presťahovali do rôznych miest a stratili sme sa. V zahraničí zostal niekoľko rokov a vtedy sme si ani nepovedali formality. Ale nikdy som si ho neprestala vážiť ako človeka. Ale moja svokra ho nemala rada od prvej chvíle. Ani ja, ani môj manžel sme tomu nevenovali veľkú pozornosť, pretože vieme, že moja svokra nemá takmer nikoho rada.

Je tiež veľmi dotieravá, čo sa týka života jej syna a s kým sa stýka. Všetko išlo hladko, keď prišiel deň, keď som mala rodiť. Trvalo mi mnoho hodín, kým som porodila. Nemala som ľahký pôrod, ale nechcem sa tým zaoberať. Takže po pôrode, keď som bola vyčerpaná, lekári dovolili príbuzným vidieť dieťa. To, čo povedala moja svokra, mi vyrazilo dych. Bolo to prvýkrát, čo som jej reflexívne nenadávala. V jej vete bolo toľko odvahy, že som naozaj zostala bez slov.

„Je to škaredé dieťa. Nie je môjho syna.“ Čo na to povedať? Že nazvala moje dievčatko „škaredým“? Že ma obvinila z podvádzania manžela. Že ma teraz obvinila, že mám vzťah s mojím bývalým spolužiakom a že to dieťa je nejako zákerne jeho? O pár dní neskôr mi povedala, že „prišla“ na to, že som sa predtým stretávala s tým spolužiačkom, že som s ním otehotnela, že som „to hodila“ na svojho manžela a že som ho priviedla do nášho života, pretože „otec“ chcel, aby sa s dieťaťom predsa len stýkal.

Samozrejme, že v dome nastalo pandemonium. Môj manžel sa s ňou stále nechce rozprávať, zatiaľ čo svokor sa snaží hrať úlohu hasiča, ale čím má začať? Som pevne rozhodnutá, že s nami a naším dieťaťom nebude mať nič spoločné. Ešte nikdy ma žiadna žena tak neurazila, a najhoršie je, že urazila aj moje dieťa! Chcem poznať váš názor na túto záležitosť a zistiť, či máte podobnú skúsenosť. Pretože si myslím, že to, čo som zažila, bolo niečo nevídané.“