Hneď ako si vypočula diagnózu lekárov, bola šokovaná…

Hneď ako si vypočula diagnózu lekárov, bola šokovaná…

18 októbra, 2023 0 Od Redakcia

Oliver Durling sa nakazil vzácnou chorobou a osýpkami. Jeho matka Natasha Durlingová sa o Oliverov príbeh podelila na sociálnych sieťach a opísala, ako jeho príznaky zmiatli lekárov, keď mu po piatich dňoch konečne stanovili diagnózu.

Oliverove príznaky sa začali vracaním a hnačkou, po ktorých nasledovala celková slabosť, červené oči, vysoká horúčka a bolesti svalov.

Na štvrtý deň sa však Oliverov stav zhoršil. Prestal jesť a piť a nevstával. Na tvári a krku sa mu objavila škvrna. Po prevoze do nemocnice lekári vyslovili podozrenie, že má osýpky, a preto ho dali do karantény.

Bol však nedávno očkovaný a na ústach nemal žiadne biele škvrny, čo sú typické príznaky osýpok. Jeho škvrny však nezodpovedali ochoreniu.

„Napriek vysokej horúčke, vyrážkam, dehydratácii a bolesti ho poslali domov a dali mi pokyn, aby som mu dala lieky proti horúčke a bolesti a ak sa mu pohorší, aby som ho priviedla späť,“ píše Nataša.

Na druhý deň bol Oliver od hlavy po päty pokrytý červenými fľakmi, aké kedy videla. Vysvetľuje, že napriek liekom mal stále vysokú horúčku a jeho opuchnuté pery začali praskať a krvácať.

Preto sa vrátili do nemocnice, kde ho opäť dali do karantény kvôli osýpkam. Lekári však vylúčili osýpky, pretože bol proti nim očkovaný a príznaky pripísali vírusu.

„V tomto momente som sa „stratila“. Žiadala som, aby mu urobili aspoň krvný test a dali mu kvapačku, pretože bol veľmi dehydrovaný,“ napísala matka.

Počas odberu vzorky moču Oliver „začal kričať v panike, že nevidí, stuhol, začal sa triasť a padol mi do náručia,“ dodáva. „Vtedy mi ho sestrička zobrala, ja som vzala infúznu tyč a utekali sme na pohotovosť, kde sa lekári a sestričky snažili zistiť, čo mu je.“

Lekári čoskoro prišli na ochorenie: Kawasakiho choroba.

Kawasakiho choroba je súbor príznakov, pričom základným príznakom je vysoká horúčka, ktorá trvá viac ako päť dní. Prvýkrát ho v roku 1967 opísal japonský lekár Tomisaku Kawasaki, od ktorého je odvodený aj jeho názov.

Väčšina chorých je mladšia ako štyri roky a zriedkavo postihuje deti staršie ako osem rokov.

Po stanovení diagnózy Oliver podstúpil sériu testov. „Dostal transfúziu krvi a plakal, pretože mal bolesti. Niekoľkokrát zvracal. Jeho stav sa však čoskoro zlepšil.

Na druhý deň ráno fľaky zmizli a cítil sa oveľa lepšie!“ Keď však prišli výsledky urologických testov, ukázalo sa, že sa nakazil aj osýpkami.

Preto bol opäť umiestnený do karantény, keďže podľa matky bol jediným pacientom, ktorý mal osýpky a Kawasakiho chorobu súčasne a to napriek nedávnemu očkovaniu. Po prepustení z karantény napísala:

„Našťastie sa už cíti oveľa lepšie! Odmietla som, aby ho dnes opäť prepustili, chcem vidieť dobré krvné testy, než pôjdeme domov. Mám silného mužíčka! Som na neho taká hrdá!“ ❤️