Matka, ktorá čaká tretie dieťa, sa rozplakala, keď si ju zavolal jej šéf. Ale plakala kvôli niečomu inému, než očakávala.

Matka, ktorá čaká tretie dieťa, sa rozplakala, keď si ju zavolal jej šéf. Ale plakala kvôli niečomu inému, než očakávala.

31 augusta, 2022 0 Od Redakcia

Stále si opakovala: „Nie, nie… Nemôžem byť v takomto stave na ulici. A potom prešla dverami svojho šéfa…

Milionár Marcus Lemonis radí malým podnikom na pokraji bankrotu. Tento podnikateľský guru vie lepšie ako ktokoľvek iný, že jedným z najdôležitejších tajomstiev úspešného podnikania je byť k svojim zamestnancom láskavý, dobrotivý a úprimný, pretože sa budú správať ako vy a odvedú oveľa lepšiu prácu.

Tami Forbesová, pracovitá manažérka spoločnosti Key West Lime Pie na Floride má veľa povinností, predaj, inventarizáciu, personalistiku, plánovanie podujatí atď., nezarobí dosť na to, aby uživila rodinu. Zarába 300 dolárov týždenne. To je v USA veľmi nízky plat, najmä pre rodinu s dvoma deťmi a tretím dieťaťom na ceste.

Tami pracuje dvakrát týždenne na 9-hodinovú zmenu a okrem toho pracuje v bare, aby uživila svoje deti a zaplatila nájom. Jim Brush, Tamiin šéf, priznáva, že odvádza veľmi dobrú prácu, ale nemôže jej ponúknuť vyšší plat, pretože spoločnosť je už na pokraji bankrotu. Potom sa táto malá spoločnosť objavuje v televíznej relácii „The Profit“, kde pán Marcus Lemois pomáha spoločnostiam v ťažkostiach.

Lemonis bol sirota, potom si ho adoptovala grécka rodina v Miami, ktorá vlastnila dve najväčšie predajne Chevrolet v Spojených štátoch. V tejto rodine sa naučil, ako viesť prosperujúci podnik a rozhodol sa pomáhať problémovým spoločnostiam. Marcus Lemonis sa rozhodol pomôcť, aby si Tami mohla vziať platenú materskú dovolenku.

Vypísal šek, ktorý pokryl Tamiinu šesťmesačnú platenú dovolenku a navýšil jej plat o 1000 dolárov. Keď Tami zistila, že si môže vziať platenú dovolenku, rozplakala sa…

„Táto pomoc mi prišla veľmi vhod, pretože som chcela ísť na materskú dovolenku, ale bez pomoci pána Marcusa by som nezvládla výdavky. Nemôžem uveriť, že som niekedy v živote dostala od niekoho takýto darček! Nikdy na to nezabudnem!“ Povedala Tami.

Pán Marcus nás naučil, že najdôležitejšou vecou v podnikaní je prístup k zamestnancom. Tak ako sa zamestnávateľ správa k svojim zamestnancom, mal by to isté očakávať aj od svojich pracovníkov!

Čo si o tom myslíte? Bolo by lepšie, keby šéfovia v iných firmách počúvali túto radu?