Horia, aj keď sú vypnuté, odpojte ich: 5 elektrických spotrebičov, ktoré nie sú také „nevinné“, ako sme si mysleli!

Horia, aj keď sú vypnuté, odpojte ich: 5 elektrických spotrebičov, ktoré nie sú také „nevinné“, ako sme si mysleli!

14 marca, 2023 0 Od Redakcia

Existuje päť elektrických spotrebičov, ktoré spaľujú veľa elektrickej energie a zvyšujú účty za elektrinu, aj keď sú vypnuté. Najmä tieto elektrické spotrebiče pokračujú v prevádzke, aj keď sú neaktívne, preto by mali byť odpojené zo zásuvky.

Aké elektrické spotrebiče fungujú, keď sú zapojené do zásuvky?

Nabíjačka bez mobilného telefónu

Nabíjačka zapojená do zásuvky naďalej odoberá energiu, aj keď nie je pripojená k žiadnemu mobilnému zariadeniu. Spotreba energie je však veľmi malá a na účte sa nijako neprejaví.

Digitálne diaľkové ovládanie

Diaľkové ovládanie funguje aj po vypnutí a spotrebuje do 1 eura energie ročne. Jednoduché vypnutie televízora nestačí a diaľkový ovládač musíme prepnúť do pohotovostného režimu, inak bude stáť päťkrát viac.

Televízia

Stlačením tlačidla napájania sa televízor prepne do pohotovostného režimu a nevypne sa, čím sa ročne spotrebuje energia v hodnote 1 euro.

Počítače a prenosné počítače

Dokonca aj vypnuté počítače a notebooky fungujú naďalej. Odpojením týchto elektrických zariadení môžete ušetriť až 4 eurá ročne, v opačnom prípade túto sumu vynásobte 1,5.

Spotrebiče s časovačom

Časovač je znakom toho, že spotrebič je v prevádzke. Odpojením týchto zariadení môžete ušetriť až 5 EUR ročne. Je vhodné odpojiť spotrebiče zo zásuvky, pretože náhle zvýšenie napätia môže spôsobiť vyhorenie elektrických spotrebičov v celom dome.

Podeľte sa o tento článok aj so svojimi priateľmi a rodinou.