Ich predčasne narodené dieťa sa narodilo s veľkým nádorom na očnom viečku. Keď ich lekári sklamali, nestratili vieru a dokázali nemožné!

Ich predčasne narodené dieťa sa narodilo s veľkým nádorom na očnom viečku. Keď ich lekári sklamali, nestratili vieru a dokázali nemožné!

23 mája, 2023 0 Od Redakcia

Keď sa dieťa narodí predčasne, lekári a rodičia sa začnú obávať. Deti narodené o 9 až 10 týždňov skôr, ako je termín pôrodu, vyzerajú ako normálne deti, len vážia o niečo menej. Mnohé z predčasne narodených detí sú umiestnené do inkubátora, aby pribrali na váhe a v tomto štádiu je ich miera prežitia 96 %.

Jedna rodina bola v strese nielen preto, že sa ich chlapček narodil o deväť týždňov skôr, ale aj preto, že ich začalo veľmi znepokojovať niečo, čo s jeho predčasným narodením nesúviselo. Oliver Francis prišiel na svet o deväť týždňov skôr. V dôsledku toho musel stráviť viac času v nemocnici, kým sa mohol vrátiť domov.

Počas toho sa mu niečo začalo objavovať na oku.

Lekári dospeli k záveru, že tento novorodenec má kapilárny hemangióm. Často sa označuje ako „jahoda“. Kapilárny hemangióm je benígny nádor a vyskytuje sa počas prvých šiestich mesiacov od narodenia. Lekári zvyčajne nezasahujú, pretože má tendenciu zmenšovať sa a miznúť po 12 až 15 mesiacoch.

Kapilárny hemangióm je nezhubný nádor. Nádor však začal rásť až do takej miery, že oko úplne opuchlo. Oliverovi rodičia Tasha a Mike Francisovci vzali svojho chlapčeka k druhému lekárovi. Predpísal im nejaké lieky, ale vôbec to nepomohlo.

Veľkosť nádoru sa nezmenšila, namiesto toho Oliver trpel krvácaním z nosa. Lekár navrhol zvýšiť dávku. Tasha našla na internete nadáciu Little Baby Face, skupinu so sídlom v New Yorku. Chirurgovia z celého sveta venujú svoj čas a odborné znalosti liečbe detí od narodenia do 21 rokov.

Rodina preletela 3 000 míľ z Midway v Staffordshire do New Yorku. Tasha uviedla, že lekári dieťa vyšetrili a dospeli k záveru, že je potrebná operácia. O dva dni neskôr bol nerakovinový nádor odstránený. Birminghamská detská nemocnica, kde bol Oliver pôvodne liečený, podporila ich pôvodné rozhodnutie.

Hovorca nemocnice uviedol: „V niektorých prípadoch môže byť potrebný chirurgický zákrok, ale vzhľadom na súvisiace riziká pre zrak a možné zjazvenie tváre sa chirurgický zákrok spolu s ďalšími možnosťami liečby zvyčajne odporúča len vtedy, ak sa neinvazívne metódy liečby ukázali ako neúčinné.“

„Inštitúcia je vynikajúca. Neviem, ako sa im poďakovať,“ povedala Tasha. Ukázalo sa, že tlak v Oliverových očiach bol pre dieťa neznesiteľný. Neustále plakal od neustálej bolesti. „Stále sa nemôžem upokojiť. Lekári v Amerike povedali, že ak by sme sa takto nepohli, dieťa by mohlo prísť o zrak,“ povedala Tasha. Nadácia hradí všetky liečebné náklady na pomoc deťom, ako je Oliver.

Podeľte sa o tento príbeh aj s ostatnými a chlapčekovi prajeme veľa lásky a zdravia ❤️.