Istému páru lekári povedali, že nebudú môcť mať ďalšie dieťa a žena čaká pätorčatá…

Istému páru lekári povedali, že nebudú môcť mať ďalšie dieťa a žena čaká pätorčatá…

5 decembra, 2023 0 Od Redakcia

Manželia, ktorí sa päť rokov snažili o dieťa, hovorili o radosti, ktorú pocítili, keď zistili, že čakajú pätorčatá. 33-ročná Jamie Scottová otehotnela po umelom oplodnení a testy ukázali, že má veľkú šancu na dvojčatá. S manželom Skylerom mali podozrenie, že by mohli čakať dvojičky, ale ultrazvuk ukázal, že čakajú nie jedno, nie dve, ale päť detí!

Manželia, ktorí sa päť rokov snažili o dieťa, zistili, že čakajú pätorčatá.

To znamená, že ich rodinu bude tvoriť deväť ľudí, keď sa narodí päť detí. Manželia majú ďalších dvoch synov, 12-ročného Shaydena a 7-ročného Landona. Jamie Scottová otehotnela po užívaní liekov na plodnosť a testy ukázali, že jej hladina hormónov je vysoká, čo naznačuje možnosť viacnásobného pôrodu.

Dnes, v 19. týždni tehotenstva, Jamie už vyzerá ako v deviatom mesiaci a jej brucho je také ťažké, že jej robí problémy chodiť. Lekári jej povedali, že bude musieť pribrať, aby uživila ďalších päť krkov, čo znamená, že musí denne zjesť 4 000 kalórií.

Jamie a Skyler sa ešte nedohodli na piatich menách pre svoje nenarodené deti, ale napriek výzvam, ktorým čelia, hovoria, že sa cítia požehnaní.

Jamie povedala: „Keď som robila ultrazvuk, očakávali sme, že uvidíme jeden alebo dva malé vačky, ale počas prvých 20 minút sme videli štyri. Potom sme našli piaty.“ „Plakala som od radosti. Dlho sme sa o to snažili a tak bol skvelý pocit byť tehotná.“

Pri predchádzajúcich tehotenstvách Jamie zažívala ťažkosti, ako napríklad ranné nevoľnosti a chudnutie. Tentoraz mala šťastie, že nemala žiadne zlé príznaky, ale tehotenstvo s pätorčatami prináša svoje vlastné výzvy. Jamie povedala: „Keď sme sa to dozvedeli a povedali to našim synom, povedali: ‚Perfektné‘ a potom môj 12-ročný syn povedal: „Preboha!“

„Môj lekár mi odporučil, aby som jedla 4 000 kalórií denne a zatiaľ som pribrala takmer 10 kíl, ale to nestačí, takže musím jesť viac.

Mám chuť na zdravé potraviny, ako sú uhorky, ale tie nemajú žiadne kalórie, takže musím do svojho jedálnička zaradiť tučnejšie potraviny.“

„Ťažko sa mi spí aj preto, že mi veľmi rýchlo rastie brucho. Keď sa jedno z detí vrtí, vrtia sa aj ostatné a je to ako párty. Ale už len myšlienka na to, že čakáme päť detí, je úžasná. Už sa nevieme dočkať, kedy si domov prinesieme päť zdravých, bacuľatých detí.“

Jamie a Skyler hovoria, že ich veľmi podporili ich vlastní ľudia, pretože susedia a priatelia im dali rôzne dary vrátane oblečenia a doplnkov pre deti. Pri predchádzajúcich tehotenstvách Jamie trpela hyperemesis gravidarum, ktorá spôsobuje extrémne ranné nevoľnosti a chudnutie, ale tentoraz ju našťastie nemá.

Manželia momentálne bývajú v blízkosti nemocnice v Arizone, kde má odborník na viacpočetné pôrody porodiť deti cisárskym rezom.

„Chceme týmto piatim deťom ukázať, aký je svet krásny a šťastný,“ povedal otec detí.