Jeden kňaz mi povedal tajomstvo úspešného manželstva. S jeho slovami sa dá ťažko polemizovať…

Jeden kňaz mi povedal tajomstvo úspešného manželstva. S jeho slovami sa dá ťažko polemizovať…

27 novembra, 2023 0 Od Redakcia

V deň svadby málokto premýšľa o tom, akého rozvodového právnika si vybrať. Tretina manželstiev končí rozvodom.

Kňaz dáva recept na úspešné manželstvo

O. Sławomir Kostrzewa je kazateľom, kňazom pre spoločenstvá, študentov, páry a rodiny. Má dokonca vlastný kanál na YouTube. V súčasnosti je farárom vo farnosti Panny Márie Pomocnice kresťanov vo Swarzędzu. Nedávno sa v jednom rozhovore venoval téme úspešného manželstva. Kazateľ sa zameral na tému prípravy manželstiev na spoločnú večnosť.

Zdôraznil tiež, že manželstvá sú dnes zamerané výlučne na materiálnu stránku. Páter Kostrzewa potom uviedol recept na úspešné manželstvo. Požiadal páry, aby si pred tým, ako pôjdu k oltáru, položili dôležitú otázku. Pri uzatváraní manželstva by bolo dobré, aby sa manželia pýtali sami seba a jeden druhého, bude tento muž alebo žena so mnou až do mojej smrti?

Prisahajú na večnosť, ale čo to znamená? Ide o to, že sa musíme zamyslieť nad tým či pri uzatváraní manželstva myslíme na seba, na materiálny blahobyt a podobne, alebo či toho druhého naozaj potrebujeme.

„JE POVINNOSŤOU MANŽELOV PODPOROVAŤ SA NAVZÁJOM NA CESTE DO NEBA“

Manželstvo v duchu Ježiša Krista, teda s plným vedomím toho, čo znamená byť v katolíckom manželstve. Povinnosťou manželov je vzájomne sa podporovať na ceste do neba. Psychológovia tvrdia, že najväčším úskalím manželstiev je, že sa vyhýbajú vážnym rozhovorom pred prijatím kľúčových rozhodnutí.

Niekde vždy existuje presvedčenie, že druhá strana uvažuje podobne a prispôsobuje sa nášmu spôsobu života.

Čo si myslíte?