Jej dievčatko sa doslova „smažilo v horúčke“. Potom dostala nápad, dať jej TOTO do ponožiek!

Jej dievčatko sa doslova „smažilo v horúčke“. Potom dostala nápad, dať jej TOTO do ponožiek!

20 mája, 2022 0 Od Redakcia

Táto zelenina sa pestuje po celom svete a rôzne kultúry ju využívajú na rôzne spôsoby. Niektorí ľudia ju nakladajú a skladujú, iní si ju dokonca dávajú na noc do ponožiek, aby pomohli telu zotaviť sa.

Áno, čítate správne. Cibuľa pomáha v boji proti prechladnutiu, horúčke a príznakom chrípky. Jedna matka objavila liečivé vlastnosti cibule a rozhodla sa ju vyskúšať, keď jej dcéra dostala vysokú horúčku. Dievčatko menom Riley bolo choré a trpelo bolesťami tela, hlavy, hrdla a vysokou horúčkou.

Matka sa bála a zúfalo chcela znížiť horúčku svojho dieťaťa, aby sa cítilo lepšie, ale zatiaľ nechcela ísť do nemocnice.

Vtedy jej mama navrhla, aby skúsila dať Riley do ponožiek cibuľu, čo okamžite urobila. Na druhý deň sa dcéra zobudila a povedala jej, že sa cíti oveľa lepšie, horúčka zmizla. Za náhlu zmenu je podľa jej mamy zodpovedná cibuľa v ponožkách a keď zistíte dôvody, budete to chcieť vyskúšať aj vy!

Táto prax siaha až do medicíny starej Číny. Číňania zistili, že na spodnej časti chodidla sa nachádzajú tisíce nervových zakončení, ktoré slúžia ako prístupové body k vnútorným orgánom a sú úzko prepojené s naším nervovým systémom. Keď sa na spodnú stranu chodidla položí rozkrojená cibuľa, zabíja baktérie a choroboplodné zárodky, pretože cibuľa má od prírody silné antibakteriálne a antivírusové schopnosti.

Kyselina fosforečná, ktorá nás rozplače, sa dostáva do obehového systému a pomáha čistiť krv v celom tele. Tým sa stávame zdravšími a telo je lepšie pripravené na boj s infekciami a zápalmi. Mnohí túto alternatívnu metódu vyskúšali a tvrdia, že robí zázraky.

Pozitívna odozva je povzbudzujúca a zdá sa, že cibuľa by mohla byť prospešná pre mnohých ľudí bez negatívnych vedľajších účinkov.

Tu je návod, ako to vyskúšať doma:

Vezmite červenú alebo bielu cibuľu, oboje sú vhodné a nakrájajte ju tak, aby sa dala položiť na spodnú časť chodidla. Na cibuľu si navlečte ponožky, aby držala na mieste a choďte spať. Po prebudení si vyzlečte ponožky a zbavte sa cibule.

Je to jednoduché. Cibuľa prechádza cez pokožku, čistí krv a absorbuje toxíny. Ak sa obávate, že vám potom nebude voňať izba alebo nohy, nemusíte. Prirodzené vlastnosti cibule vyčistia vzduch a keďže ničí baktérie, znižuje hlavný faktor zápachu nôh.

Cibuľa v ponožkách môže byť presne to, čo vaše telo potrebuje. Je to lacné, prirodzené a môžete si to urobiť doma. Vyskúšajte to a zistite, či to funguje.

Podeľte sa o tento článok aj s ostatnými 🙂