Na oslavu 10-ročného autistického chlapca neprišli žiadne deti. Potom sa však stalo niečo úžasné…

Na oslavu 10-ročného autistického chlapca neprišli žiadne deti. Potom sa však stalo niečo úžasné…

20 mája, 2022 0 Od Redakcia

Narodeniny sú dôležitou príležitosťou bez ohľadu na vek. Pre dieťa, ktoré dovŕši 10 rokov, je to však obzvlášť veľká udalosť. Preto, keď sa narodeninová oslava nepodarí tak, ako dieťa dúfalo, bolí to o to viac. Žiadne dieťa by sa nemalo stretnúť s tým, že na jeho narodeniny neprídu žiadni hostia.

Pre Andrewa Schmidta, obyvateľa Milwaukee, ktorý mal 10 rokov, to bol veľký deň. Chlapec sa na svoj veľký deň tešil, jeho matka mu naplánovala peknú narodeninovú oslavu.

Andrew očakával deň plný zábavy a hier. Ale… nikto neprišiel.

„Mám výzdobu. Plánovala som, že príde 20 ľudí,“ povedala Kayla Sippelová, Andrewova matka. Dodala: „O dve hodiny sa nikto neukázal. Andrew sa na mňa pozrel a povedal: ‚Mami, kde sú všetci?'“ Andrew je autistické dieťa a odmietnutie zo strany plánovaných hostí narodenín znášal mimoriadne ťažko.

Jeho matka pre médiá povedala: „Nikdy som ho nevidela takého zničeného.“

Pre Andrewa aj jeho matku bolo ťažké nebrať nulovú účasť na jeho oslave osobne. Kayla povedala: „Cítila som sa, akoby som ho zlyhala v každom aspekte. A on stále hovoril len ‚prečo sa so mnou nikto nechce hrať, kde sú všetci moji kamaráti, ako to, že nikto nechce prísť na moju oslavu‘ a to mi zlomilo srdce.“

Hostia, ktorí sa dostavili, boli príbuzní; Kaylin brat a strýko.

Vtedy sa jej manžel obrátil na internet. Zverejnil, čo sa stalo a aký je Andrew zničený a vyslovil jednoduchú prosbu; požiadal všetkých, aby mu poslali pohľadnice výmenou za dobrú karmu. Spresnil, že nehľadajú peniaze ani nič iné; len narodeninové pohľadnice, aby rozveselili jeho zlomené srdiečko.

Napísal adresu a dúfal, že dostanú niekoľko pohľadníc. To, čo sa stalo potom, nikto z nich nečakal. V priebehu niekoľkých dní bola rodina zavalená pohľadnicami. V ich poštovej schránke sa zdanlivo cez noc objavili stovky listov z celej krajiny.

Kayla povedala: „Dostali sme nejaké z Mississippi, Missouri, Texasu, Kalifornie.“ A to nebolo všetko. Ľudia dávali dokopy peniaze, aby mohli narodeninovému chlapcovi zaobstarať darček. Komunitná organizácia Community Task Force MKE vyzbierala finančné prostriedky, aby malému chlapcovi zaobstarala darčeky. Ich vedúci Vaun Mayes odovzdal malému oslávencovi darčeky v priamom prenose.

Andrew Schmidt bol veľmi nadšený. Jeho matka hovorí, že malý chlapec bol v dobrej nálade, odkedy sa začali zbierať pohľadnice a úplne zabudol na celé sklamanie, ktorému čelil na svojej narodeninovej oslave.

Aký nádherný koniec toho, čo sa začalo ako smutný príbeh. Mladému Andrewovi Schmidtovi želáme všetko najlepšie k narodeninám!💕

Zdieľajte tento príbeh so svojimi priateľmi a rodinou…