Jennifer Aniston má toho dosť. Hovorí, že ženy nemusia byť matkami ani manželkami, aby boli „kompletné“…

Jennifer Aniston má toho dosť. Hovorí, že ženy nemusia byť matkami ani manželkami, aby boli „kompletné“…

11 júna, 2022 0 Od Redakcia

Otázka, kedy sa vydáte alebo kedy plánujete mať deti, je niečo, čo sa aspoň raz opýtali každej ženy po tridsiatke. Aj v roku 2022 majú ľudia problém nespájať ženy s manželstvom a materstvom. Dokonca ani herečka Jennifer Aniston nie je od týchto otázok oslobodená. V priebehu rokov sa herečka otvorila o svojom rozhodnutí nemať deti…

Jennifer Aniston sa narodila 11. februára 1969 a herectvo a hviezdne postavy jej neboli cudzie. Obaja jej rodičia boli herci, čo ju prirodzene viedlo k tomu, že si toto povolanie vybrala aj ako kariéru. Chodila do školy v New Yorku a študovala hudbu, umenie a divadelné umenie.

Jej titul ani úspech jej rodičov však pre ňu neznamenali okamžitý úspech. Nedokázala si ani objednať reklamy.

Zamestnala sa ako čašníčka a musela si požičiavať peniaze od kamarátok, aby si mohla zaplatiť fotky, ktoré nakoniec použila na konkurz do seriálu Priatelia. Našťastie sa však Priatelia stali pre ňu veľkým zlomom, ktorý jej kariéra potrebovala. Jej ikonické stvárnenie Rachel Greenovej trvalo desať sezón.

Vzhľad, ktorý nosila ako Rachel, jej účesy a ďalšie; všetko sa kopírovalo po celom svete.

V roku 2000 sa Jennifer vydala za hereckého kolegu Brada Pitta. Pár bol médiami a fanúšikmi zbožňovaný. Stále sa ich pýtali či chcú deti. Nikdy však na túto otázku príliš neodpovedali a v roku 2005 sa pár rozviedol, po čom Brad Pitt vstúpil do svojho veľmi medializovaného vzťahu s Angelinou Jolie.

Po skončení seriálu Priatelia v roku 2004 sa Jennifer Aniston venovala mnohým ďalším úspešným projektom. Našťastie sa nenechala typizovať do podobných rolí, ako bola Rachel Greenová v seriáli Priatelia.

V roku 2004 si zahrala po boku Bena Stilla vo filme Along Came Polly a po boku Vincea Vaughna vo filme Rozchod, pričom oba tieto filmy boli megahity. Po tom, čo desaťročie dominovala televíznym obrazovkám, sa v Hollywoode preslávila aj na striebornom plátne.

Prijímala aj dramatické úlohy, aby skutočne ukázala svoje herecké kvality. Vo filmoch ako „Vykoľajená“ a „Torta“ okrem iného ukázala, že ako herečka dokáže dosiahnuť rôznorodé emócie. V roku 2015 sa herečka opäť vydala a tentoraz si vzala herca Justina Therouxa. Manželstvo trvalo krátko, keďže sa pár v roku 2017 rozviedol, ale keď boli manželia, vždy sa ich pýtali na ich rozhodnutie či budú mať deti alebo nie.

Aniston vyjadrila svoje opovrhnutie nad týmto trendom a povedala:

„Nikto neberie do úvahy, že to môže byť pre mňa a môjho partnera citlivá téma. Nevedia, čím si prechádzam po emocionálnej alebo zdravotnej stránke. Na ženy je vyvíjaný tlak, aby boli matkami a ak nie sú, tak sú poškodené. Možno mojím cieľom na tejto planéte nie je plodiť deti. Možno mám robiť iné veci.“

Dúfala, že tým raz a navždy ukončí túto záležitosť.

Bola však neúprosná. Ľudia stále načierali do jej osobného života a chceli vedieť o jej bezdetnosti. Dospela k bodu zlomu a napísala otvorený list na adresu všetkých, ktorí dávali rovnítko medzi manželstvo a materstvo. Napísala vášnivý článok o tom, aké znepokojujúce je podľa nej to, že ľudí zaujíma len jej tehotenstvo a manželstvo.

Napísala: „Sme kompletné s partnerom alebo bez neho, s dieťaťom alebo bez neho. Samé sa môžeme rozhodnúť, čo je krásne, pokiaľ ide o naše telo. Toto rozhodnutie je len a len naše.“

„Nepotrebujeme byť vydaté alebo matky, aby sme boli úplné. Samé si môžeme určiť svoje vlastné „šťastné až do smrti,“ vyjadrila sa. Dodala, že sa možno jedného dňa rozhodne byť matkou, ale nie preto, že by sa bez toho cítila neúplná.

V roku 2021 poskytla rozhovor, v ktorom povedala, že klebety o sebe, ktoré začal šíriť bulvár, aby predal výtlačky, už neberie vážne.

Povedala: „Kedysi som všetko brala osobne, všetky fámy o tehotenstve a presvedčenie ‚aha, ona si vybrala kariéru namiesto toho, aby mala deti‘. Nikto netuší, prečo nemám deti, čo sa so mnou deje na osobnej úrovni, na zdravotnej úrovni.“

Herečka dosiahla v profesionálnom živote veľa úspechov ako herečka aj ako podnikateľka, ktorá vedie vlastnú kozmetickú značku. Úplne zbožňujem Jennifer Aniston a to, ako úprimne hovorí o svojich presvedčeniach. Čo si myslíte o Jenniferinom názore na materstvo? Dajte nám vedieť v komentároch!

Zdieľajte inšpiratívne posolstvo Jennifer pre ženy so svojimi priateľmi a rodinou!