Deti trpeli kvôli závislej matke, kým si ich neadoptoval jej priateľ, aby im zabezpečil lepší život…

Deti trpeli kvôli závislej matke, kým si ich neadoptoval jej priateľ, aby im zabezpečil lepší život…

11 júna, 2022 0 Od Redakcia

Deti sú úplne závislé od svojich rodičov alebo opatrovníkov, ktorí im poskytujú bezpečný domov. Ak má rodič alebo opatrovník problémy so závislosťou, nemusí to byť schopný pre deti urobiť. A pre takéto dysfunkčné rodiny je neuveriteľne ťažké cítiť pocit bezpečia. Toto je príbeh o mužovi, ktorý to vedel a zasiahol, aby zabezpečil deťom bezpečnú prítomnosť.

Jordan Benewiatová a jej brat Jarred Benewiat mali detstvo plné sklamania. Matka detí bola závislá od alkoholu a pravidelne sa opíjala. V dôsledku toho bol ich dom väčšinu času plný napätia a obáv.

Deti vyrastali v strachu, aby matku nerušili a obávali sa, odkiaľ bude ich ďalšie jedlo. Deti boli kvôli matkinej chorobe vždy úzkostlivé a vystrašené. Súrodenci vždy živili nádej, že ich matka zmení svoje správanie, ale zdalo sa, že sa to nikdy nestane.

Situácia sa však začala zlepšovať, keď ich matka začala chodiť so svojím priateľom Stevenom Benewiatom. Po tom, čo Benewiat strávil nejaký čas s rodinou, videl znepokojujúce správanie svojej priateľky a začal sa báť o deti.

Po jednom konkrétnom incidente sa rozhodol zavolať úrady, pretože už toho mal dosť. Po príchode úradov zanedbané deti zobrali a umiestnili ich do pestúnskej starostlivosti. Benewiatovi sa však nepáčilo, že deti poslal do pestúnskej starostlivosti.

Rozhodol sa bojovať za to, aby boli deti zverené do jeho starostlivosti, hoci k nim nemal žiadne príbuzenské ani právne väzby.

Keďže štát nebol schopný nájsť pre deti náhradný domov, ktorý by bol ochotný prijať obe deti, bola mu udelená mimoriadna starostlivosť. Jordan si v príspevku spomína, ako prvýkrát videla Benewiata plakať. „Netušila som, prečo plakal v súdnej sieni, ale keď mi to vysvetlil, rozplakala som sa.

Objímal ma, až kým sme nemuseli odísť. Našťastie božím zásahom dostal núdzové pestúnske práva,“ spomína. Tri roky po tom, ako boli umiestnení do núdzovej starostlivosti Benewiata, štát povolil adopciu a oni boli legálne rodina! Vďaka jeho láske a ochrane sú dnes súrodenci dospelí a vyrástli z nich úžasné ľudské bytosti. Dokázali prekonať svoje ťažké detstvo.

„Pamätám si každý pocit, ktorý som cítila počas tých siedmich rokov, keď sme ho nepoznali. Nebyť jeho, pravdepodobne by som mala viac ako 18 rokov tejto bolesti. Je jedným z mála ľudí na tejto planéte, ktorí ma ešte nesklamali,“ hovorí Jordan.

Jordan chcela prostredníctvom sociálnych médií odovzdať posolstvo, že skutočne strácala nádej, kým nestretla Steva Benwiata, ktorý sa o deti nielenže postaral, ale si ich aj adoptoval.

Stav ich matky ich roky hlboko ovplyvňoval, až kým sa im nepodarilo dostať sa spod jej vplyvu do bezpečného a milujúceho domova. Zatiaľ čo iní môžu deti povzbudzovať, aby nestrácali nádej, že ich matka to prekoná, deti sa tohto sna vzdali.

Keď Jordan hovorila o svojej mame, povedala: „Je svätyňou všetkých mojich neúspešných pokusov mať mamu. Bola úžasným človekom plným všetkých farieb dúhy a západov slnka, ale bola aj najtemnejšou časťou môjho detstva.“ Podelila sa o to, že nebolo ľahké nechať svoju mamu odísť, v skutočnosti to bolo to najťažšie, čo museli urobiť.

Že jej trvalo 17 rokov, kým sa zmierila s jej chorobou a nechala ju tak, uvedomujúc si, že jej matka sa nezlepší a nemá zmysel ani tráviť čas snahou pomôcť jej. Jordan a jej brat Jarred teraz vedú šťastný život so svojím adoptívnym otcom, ktorý ich zachránil pred životom plným strachu a úzkosti kvôli mame alkoholičke.

Sú otcovi navždy vďační za to, že na seba vzal zodpovednosť vychovávať dve deti sám.

Toto je taký inšpiratívny príbeh o tom, ako sa niekto postavil k správnej veci, hoci nemal žiadnu povinnosť!

Zdieľajte tento úžasný príbeh so svojimi priateľmi a rodinou, aby ste ich inšpirovali a povzbudili k láskavému zaobchádzaniu s druhými.