Kalvária Vasiliki: Manžel jej vytrhol dieťa z náručia!

Kalvária Vasiliki: Manžel jej vytrhol dieťa z náručia!

5 júna, 2022 0 Od Redakcia

Vasiliki Andreouová, matka malého dieťaťa, ktoré jej podľa jej sťažností vytrhol z náručia jeho egyptský otec, vedie svoj osobný boj. Vasiliki sa vyjadrila pre vysielanie štátneho kanála Krásny deň každý deň. Spolu s mladou matkou v relácii vystúpil aj jej právnik. Okrem iného sa v nej spomína zneužívanie zo strany otca jej dieťaťa.

Pri rozprávaní svojho príbehu povedala, že spočiatku bol jej vzťah s manželom normálny a ona v očiach muža, ktorého milovala, nevidela, čo bude nasledovať po narodení dieťaťa. „Niekoho som stretla. Zamilovali sme sa. Vzali sme sa a ja som porodila naše dieťa.

Náš vzťah bol normálny, kým som neotehotnela. Vtedy sa všetko zmenilo. Nechcel to dieťa a potom sme mali veľa hádok. Došli sme až k rozvodu. V čase, keď som bola tehotná, bol dosť násilný. Bil ma po bruchu, aby som prišla o naše dieťa,“ povedala mladá žena.

Keď sa jej podarilo porodiť dieťa, ukázalo sa, že má zdravotné problémy. „Naše dieťa má problémy so srdcom a obličkami, báli sme sa sepsy a museli ho operovať.“

Výlet do pasce

Vasilikino zneužívanie sa po pôrode stávalo čoraz častejším, až sa pripravovali na cestu do Egypta. Otec jej dieťaťa sa ospravedlňoval tým, že jeho matka zomiera. „Rozhodli sme sa ísť do Egypta s odôvodnením, že jeho matka zomiera.V tom čase som bola zraniteľná kvôli pôrodu a bez premýšľania som to prijala.

Keď sme prišli do Egypta, uvedomila som si, že jeho matka neumiera. Od prvej chvíle som chcela odísť. Mala som zlý pocit. Tri dni pred návratom na domov ma pred ľuďmi bil a nikto nič neurobil. Tam vzali moje dieťa“.

Let domov bez dieťaťa

Po odobratí dieťaťa už Vasilikin život nie je rovnaký. Začína sa jej boj. „Stihla som poslať správu svojej tete. Keď som prišla, čakala na mňa polícia a oznámila mi, že som bola zbitá. Okamžite ma odviezli do nemocnice,“ vysvetlila.

Pokiaľ ide o otca dieťaťa, ten je vo väzení na Cypre a dieťa je v Egypte.

Vasilikin právnik povedal, že sa dostali do bodu, kde narazili na „múr“. „Po (prvotnom) zverejnení prípadu sme sa stretli s ministrom zahraničných vecí a ten nám sľúbil, že bude vyvíjať tlak. Potom sme boli požiadaní, aby sme sa obrátili na súd, čo sa však odkladá.“ Vasilikin právnik povedal: „Máme do činenia s dieťaťom, ktoré má zdravotné problémy a nevieme, či je nažive. Momentálne žiadame o finančnú podporu od štátu.“