Každý deň dal 16-ročný chlapec bezdomovcovi drobné. Jedného dňa však zmizol. O mnoho rokov neskôr sa stala neuveriteľná vec!

Každý deň dal 16-ročný chlapec bezdomovcovi drobné. Jedného dňa však zmizol. O mnoho rokov neskôr sa stala neuveriteľná vec!

6 novembra, 2022 0 Od Redakcia

Sme príliš zaneprázdnení riešením vlastných problémov a neuvedomujeme si, koľko ľudí okolo nás každý deň potrebuje našu pomoc. Pre niektorých je aj tá najmenšia pomoc obrovskou pomocou. Šestnásťročný chlapec každý deň míňal na ulici žobráka, ktorého mu bolo ľúto a vždy mu dal drobné na jedlo. Po chvíli sa dali do reči a ukázalo sa, že žobrák sa volá Ivan.

Najprv protestoval a nechcel si od mladíka vziať peniaze, ale po chvíli mu ustúpil, lebo videl, že mu ich dáva z dobroty srdca. Žobrák bol veľmi vďačný, že tento mladý muž sa tak staral o to, aby mal každý deň čo jesť. Jedného dňa však Ivan zmizol zo svojho zvyčajného miesta a chlapec márne prehľadával okolie a nikde ho nenašiel.

Čas plynul, z chlapca vyrástol muž a jedného dňa, keď sa ponáhľal do kancelárie, zastavil ho na ulici muž v obleku.

„Prepáčte, pane, poznávate ma?“ spýtal sa ho muž v obleku.

Muž bol chvíľu zmätený, nevedel, kto je ten cudzinec a čo od neho chce. Potom mu začal byť trochu povedomý a uvedomil si, že je to Ivan, bývalý bezdomovec.

„Ivan? Naozaj? Nemôžem tomu uveriť,“  do očí sa mu tisli slzy.
„Ďakujem ti za všetku pomoc, ktorú si mi vtedy poskytol. Znamenalo to veľa, že sa o mňa niekto staral,“ povedal Ivan.

Ukázalo sa, že sa mu podarilo nájsť si prácu a navštívil aj psychológa, aby vyriešil svoje staré problémy, takže bol konečne opäť plnohodnotným človekom. Je dôležité počúvať tých, ktorí potrebujú pomoc.

Kedy ste naposledy pomohli človeku v núdzi?