Keď chceli ženu po niekoľkých rokoch v kóme odpojiť, prišiel šok pre všetkých prítomných!

Keď chceli ženu po niekoľkých rokoch v kóme odpojiť, prišiel šok pre všetkých prítomných!

22 augusta, 2022 0 Od Redakcia

Kóma je veľkou životnou skúškou pre pacienta aj jeho rodinu. Starostlivosť je náročná a nákladná, nádej či sa človek prebudí, je ako na hojdačke a rodinu vystavuje najhoršej možnej skúške. V každom okamihu je chorý človek väzňom vo vlastnom tele a jeho blízkym nezostáva nič iné, len čakať na zázrak.

Niekedy však nádej zomiera ako posledná a niekedy ani nezomrie.

Niekoľko rokov v kóme

Lyndee Brown Pellettiereová-Swappová, 45-ročná žena, žila vo Phoenixe so svojím manželom a synom Stevenom. Bol to on, kto ju našiel ležať na zemi v bezvedomí. Lyndee bola nažive, ale upadla do kómy, o ktorej nikto nevie, čo ju vyvolalo. Človek by si myslel, že sa jej zatočila hlava, omdlela a čoskoro sa prebudí, ale Lyndee bola v kóme dlhých 12 rokov.

Rodina strácala nádej

Jej blízki stratili všetku nádej, že sa Lyndee niekedy prebudí. Jej mozog prestal fungovať, nereagovala na žiadne podnety. Odpojenie sa zdalo byť najlepším riešením, Lyndee ani jej rodina by už viac netrpeli. Všetci sa s ňou prišli rozlúčiť.

Všetci prítomní boli šokovaní

Jej manžel prišiel na samý koniec postele a jemne zašepkal svojej žene do ucha: „Prečo sa nebrániš, potrebujem ťa.“ Potom prišiel šok pre všetkých prítomných. Lyndee prehovorila: „Ale ja bojujem!“ Neuvedomila si, že to povedala nahlas. Lyndee už predtým kričala, ale jej hlas nevychádzal, nikto ju nepočul.

Žena vedela, že sa ju chystajú odrezať

Lyndee sa chvíľu spamätávala. Jej stav nebol nikdy vysvetlený. Nie je známe, čo bolo príčinou kómy. Dôležité však je, že Lyndee sa prebudila a teraz môže rozprávať svoj príbeh. Lyndee vedela, že jej rodina a lekári ju chcú odrezať. Bola vystrašená a bojovala o to urputnejšie.

Dnes apeluje na rodiny, ktoré majú príbuzných v kóme: „Hovorte s nimi, veľmi to pomôže, pravdepodobne budú počuť vaše slová a dodá im to silu bojovať.“

Zdieľajte tento úžasný príbeh aj so svojími priateľmi.