Príbeh najmladšej matky na svete, ktorému je ťažké uveriť!

Príbeh najmladšej matky na svete, ktorému je ťažké uveriť!

22 augusta, 2022 0 Od Redakcia

Na jar 1939 priniesla zúfalá rodina z malej dediny v Peru svoju päťročnú dcéru k lekárovi do Limy. Dievčatku už niekoľko mesiacov rástlo bruško a rodičia sa obávali, že je vážne choré. Odborníci vyšetrili malú pacientku a stanovili jasnú diagnózu, ktorú nikto nepredpokladal – siedmy mesiac tehotenstva.

O ďalších 6 týždňov neskôr, vo veku 5 rokov, sa Lina Medina stala najmladšou matkou v histórii.

Príbeh sa stal senzáciou

Vzhľadom na veľkosť panvy dievčaťa bolo potrebné vykonať cisársky rez. Operácia bola úspešná a narodil sa zdravý chlapček s hmotnosťou 2,7 kg, ktorý dostal meno Gerardo na počesť jedného z lekárov, ktorí dieťa priviedli na svet. Tento bezprecedentný prípad sa stal skutočnou senzáciou, ktorá pritiahla pozornosť verejnosti.

Lekári sa snažili nájsť vysvetlenie tohto jedinečného javu, úrady sa snažili nájsť vinníka „nepoškvrneného počatia“ a novinári sa snažili dostať tento nezvyčajný príbeh do novín.

Prípad predčasnej puberty

Pre vtedajších pediatrov a endokrinológov bola táto situácia úplným prekvapením. Podľa štatistík sa prípady predčasnej puberty vyskytujú u 1 z 10 000 detí. Dievčatá dospievajú častejšie ako chlapci, približne vo veku 8 rokov. Lisine testy však ukázali, že pubertu dosiahla oveľa skôr.

Menštruácia sa u dievčatka začala vo veku troch rokov. Ani skorá puberta však úplne nevysvetľuje Linino tehotenstvo. Dieťa muselo mať otca a ten očividne nebol v rovnakom veku ako Lina.

Kto je otcom dieťaťa?

Samotná Lina nikdy neuviedla meno otca dieťaťa a nepovedala nič o okolnostiach počatia. Možno ani nevedela, čo sa stalo. Po zverejnení príbehu polícia zatkla otca dievčaťa za znásilnenie, ale pre nedostatok dôkazov ho potom prepustila. Túto skutočnosť dôrazne poprel. Linini príbuzní naznačili, že dievča mohlo byť znásilnené, keď si išlo samo k rieke vyprať šaty.

Existuje niekoľko verzií

Ďalšia verzia, ktorá vyšla v roku 1955 bola, že rodina žila v peruánskej indiánskej dedine, kde sa konali rituálne oslavy, ktoré sa končili skupinovými orgiami, na ktoré mohla ísť aj Lina. Keď sa príbeh Liny Mediny dostal na verejnosť, noviny ponúkli rodine tisíce dolárov za rozhovory a fotografie.

Rodina a samotná Lina sa však počas celého života vyhýbali akýmkoľvek rozhovorom alebo kontaktu s tlačou. Lina vždy odmietala spolupracovať s novinármi a televíznymi reláciami.

Čo sa stalo potom?

Po pôrode sa dieťa a matka vrátili domov do svojej dediny Tikrapo. Gerardo až do svojich desiatich rokov vyrastal v presvedčení, že Lina je jeho staršia sestra. „Porodila, ale zostala dieťaťom,“ vysvetľuje doktor Juan Falen v rozhovore pre agentúru Reuters, „skorá puberta nezmenila jej schopnosť myslieť.“

Chlapec bol silný a úplne zdravý, chodil do školy a potom sníval o tom, že sa stane lekárom, ale zomrel pomerne skoro, vo veku 40 rokov, na leukémiu. Lina naďalej žila v Peru a pracovala ako sekretárka. Začiatkom 70. rokov sa vydala a druhé dieťa porodila vo veku 39 rokov.

Linina rodina nikdy nebola bohatá a žila v jednej z najchudobnejších oblastí Limy. Lina Medina zomrela v roku 2015 na infarkt vo veku 82 rokov.

Zdieľajte tento veľmi zvláštny príbeh aj so svojimi známymi.