Keď sa narodila, vyzerala ako kulturistka. Ľudia hovorili, že ju mali potratiť, ale matka trvala na svojom…

Keď sa narodila, vyzerala ako kulturistka. Ľudia hovorili, že ju mali potratiť, ale matka trvala na svojom…

16 novembra, 2022 0 Od Redakcia

Keď išla Joni Gatlinová s manželom v 15. týždni tehotenstva na bežný ultrazvuk, dúfali, že všetko bude v poriadku. Bohužiaľ, osud im nebol naklonený. Do kancelárie vstupovali s myšlienkou, že dnes sa dozvedia pohlavie svojho milovaného dieťaťa. Od tohto momentu sa však ich životy radikálne zmenili…

Vyšetrujúci lekár videl na tele dievčaťa zvláštne výrastky naplnené tekutinou. Keď sa Madison narodila, vyzerala byť veľmi svalnatá. Rodičia, hoci o jej chorobe vedeli, neboli na to pripravení. Napriek tomu svoje dieťa milovali od prvej chvíle. Niekoľko mesiacov ju vyšetrovali a dospeli k záveru, že má syndróm, kde jedna alebo viac častí tela pacienta sú opuchnuté.

Ochorenie je spôsobené génovou mutáciou, ktorá spôsobuje hromadenie lymfatickej tekutiny v podpaží alebo na hrudníku. Od narodenia Madi sa jej neustále zväčšuje opuch okolo trupu a rúk… Nanešťastie sa jej opuch zväčšuje, ako rastie. Aby sa zabránilo prerastaniu, lekári z neho občas vypustia malé množstvo tekutiny.

Lekári si mysleli, že dievča neprežije…

Jedného dňa, keď boli Madison a jej matka na prechádzke, pristúpil k nim úplne cudzí človek a povedal pani Gatlinovej: „Mali ste ísť na potrat…“ Madisonini rodičia veria, že urobili správne. Choroba ich dcéry ich nijako zvlášť netrápi. Milujú ju rovnako, ako keby bola zdravá. Myslia si, že Madison si zaslúžila žiť. Nikdy by ju nemohli potratiť.

Zdieľajte ich príbeh aj ďalej…