Bol mŕtvy 20 minút. Povedal, čo videl na druhej strane…

Bol mŕtvy 20 minút. Povedal, čo videl na druhej strane…

16 novembra, 2022 0 Od Redakcia

17-ročný chlapec bol mŕtvy 20 minút. Počas školského tréningu spadol a omdlel. Zatiaľ čo záchranári bojovali o jeho život, on bol na mimoriadnej ceste. Reportáž s chlapcom je k dispozícii na Youtube. Vysvetľuje v ňom, čo nás čaká po smrti.

Bol mŕtvy 20 minút

Sme si istí, že jedného dňa všetci zomrieme. Máme však rôzne predstavy o tom, čo nás čaká po smrti. Osoby, ktoré prežili klinickú smrť, tvrdia, že poznajú odpoveď. 5. mája 2015 bol Zack Clements, 17-ročný chlapec z Texasu, uprostred prípravnej lekárskej skúšky. Zrazu sa zrútil a odpadol. Záchranári bojovali o jeho život.

Zackovi sa na 20 minút zastavilo srdce. Z lekárskeho hľadiska to znamenalo, že je mŕtvy. Potom sa však stal zázrak.

Čo nás čaká po smrti?

Po 20 minútach, keď sa lekári chystali oznámiť chlapcovým rodičom tragickú správu, bol pulz 17-ročného chlapca opäť hmatateľný. O niekoľko dní neskôr sa chlapec prebudil v nemocnici. Bol v dobrom zdravotnom stave. Zackov príbeh vyrozprával tvorca kanála „Robert Skassa – Ježiš ma vedie“. Vďaka nemu sme sa dozvedeli, čo chlapec videl „na druhej strane“ po tom, ako mu prestalo biť srdce.

„HNEĎ AKO SOM OPUSTIL SVOJE TELO, UVIDEL SOM MUŽA S DLHÝMI VLASMI A BRADOU. VEDEL SOM, ŽE JE TO JEŽIŠ. PRISTÚPIL SOM K NEMU, POLOŽIL MI RUKU NA RAMENO A POVEDAL MI, ŽE VŠETKO BUDE V PORIADKU.

MAL SOM POCIT, AKOBY MA NIEKTO SLEDOVAL A POMÁHAL MI. ODKEDY SA TO STALO, CÍTIM SA AKO SILNEJŠÍ ČLOVEK.“

Zack pôsobí počas rozprávania veľmi dojato a je presvedčený o tom, čo hovorí. Uľaví sa mu pri spomienke na to, čo videl na druhej strane. Rodičia tínedžera tvrdia, že to bol zázrak. Lekári nevedia vysvetliť, ako sa Zack vrátil k životu. Sú takmer rovnakého názoru.

Odkedy Zack zverejnil svoje odhalenie v rozhovore pre miestnu televíziu, rodina bola zaplavená telefonátmi a komentármi – pre aj proti.

Čo si myslíte o takýchto veciach vy?