Keď túto fotografiu uvidel pediater, napísal otcovi naliehavú správu!

Keď túto fotografiu uvidel pediater, napísal otcovi naliehavú správu!

10 júna, 2022 0 Od Redakcia

Ako prvorodičia sa buď príliš stresujeme alebo niektorým problémom nevenujeme pozornosť. Je ťažké nájsť zlatú strednú cestu. Buďte pozorní, ale nestresujte sa stále.

Pediater vďaka webu zachránil život batoľaťa.

Hrdý otec zachytil svoj prvý okamih s dcérou a zverejnil ho na internete. Na fotografiu náhodou narazil detský lekár, ale niečo sa mu na nej nepozdávalo. Bola to farba detských očí. Otcovi, ktorý fotografiu zverejnil, okamžite napísal správu, v ktorej ho upozornil na farbu očí dieťaťa.

„Bielka očí dieťaťa sa zdajú byť príliš žlté. Hoci je obrázok trochu rozmazaný, bolo by nezodpovedné stanoviť diagnózu na základe jedného záberu. V prvých dňoch života môže mať novorodenec žltkasté oči a pokožku, ale ak tento stav pretrváva dlhší čas a zhoršuje sa, odporúča sa vyhľadať odborníka,“ hovorí pediater.

Otec po prečítaní správy okamžite vzal dieťa k pediatrovi, ktorý malému diagnostikoval žltačku. Žltačka nie je závažné ochorenie, problémom je len vtedy, ak sa nelieči včas. Ak nedostanete správnu liečbu, môžete utrpieť poškodenie mozgu. Dánska štúdia zistila, že detská žltačka môže tiež zvýšiť pravdepodobnosť vzniku autizmu.

Podľa štúdie mali deti, ktorým bola diagnostikovaná žltačka v dojčenskom veku, o 67 % vyššiu pravdepodobnosť, že sa u nich neskôr v živote vyvinie autizmus. U tohto dieťaťa sa vďaka pozornému pediatrovi včas zistilo, že má žltačku, a dostalo potrebnú liečbu.

Zdieľajte tento článok aj ďalej s ostatnými.