Keď uvidíte, koľko zarába tento žobrák na ulici, spadne vám sánka!

Keď uvidíte, koľko zarába tento žobrák na ulici, spadne vám sánka!

1 februára, 2022 0 Od Redakcia

Manažéri, právnici, zubári… na zoznam najlukratívnejších povolaní môžete pokojne pridať aj žobrákov. Príbeh tohto staršieho Číňana objavil na mikroblogovacej platforme Sina Weibo, a na celom internete stále padajú čeľuste.

Tento nepravdepodobný pekinský podnikateľ každý mesiac na svoju miestnu poštu navalí hromady peňazí, až 10 000 juanov (asi 1700 dolárov) v drobných bankovkách, a to v bežný deň. Počas sviatkov, keď sa ľudia cítia mimoriadne štedrí, vraj vkladá dvakrát toľko. Samotný objem peňazí je taký veľký, že platí pár zamestnancov pošty, aby mu pomohli spočítať a usporiadať úlovok.

Aké je teda jeho tajomstvo – jeho podnikateľský nápad so zlatou baňou?

Tento príbeh by nevzbudil taký záujem, keby nebolo toho, že to všetko zarobí tým, že stojí na ulici a prosí cudzích ľudí o nejaké drobné. Áno, to je ono. Žiadna luxusná vysoká škola Ivy League, žiadny rebríček, len pýtanie peňazí od ľudí.

Nenechajte sa zmiasť jeho obchodným oblečením, aby ste si mysleli, že tento chlapík je bezdomovec. Vďaka svojej výnosnej kariére dokázal celkom dobre zabezpečiť svoju rodinu. Podarilo sa mu našetriť dosť peňazí na to, aby si mohol postaviť dvojposchodový dom a dať svoje deti na vysokú školu, pozor (predpokladám, že o pokračovaní rodinného podniku nemôže byť ani reč).

Musím povedať, že som ohromený. Buď je to najodhodlanejší človek na svete, alebo sa alkohol a drogy do Číny ešte len dostanú. Neviem si predstaviť, že by ten chlapík v metre, ktorý vždy smrdí močom a pivom, zarobil toľko, ale aj keby zarobil, nemyslím si, že by investoval do nehnuteľností a vzdelania. Jedno je isté, viem, čo budem robiť, ak moja internetová kariéra zlyhá. Papierovanie je však asi sviňa.

Zdieľajte aj s ostatnými na Facebooku.