Tento muž si na pohreb svojho najlepšieho priateľa obliekol šaty. Keď uvidíte prečo, zlomí vám to srdce…

Tento muž si na pohreb svojho najlepšieho priateľa obliekol šaty. Keď uvidíte prečo, zlomí vám to srdce…

1 februára, 2022 0 Od Redakcia

Muž v šatách na pohrebe

Pred tromi rokmi sa Delaney a jeho najlepší priateľ Kevin Elliot dohodli, že kto z nich zomrie prvý, ten druhý si na pohreb oblečie svetlé šaty. Netušili, že ten deň príde skôr, ako si mysleli. Bolo oznámené, že Kevinova vojenská jednotka je nasadená v Afganistane, a krátko nato sa jeho rodina dozvedela desivú správu – vojak Elliott (24) z Čiernej hliadky bol zabitý počas pešej hliadky v okrese Babaji v provincii Helmand v Afganistane. Berry urobil to, čo by urobil každý brat, a splnil sľub, ktorý dal svojmu priateľovi.

Vo vyhlásení pre noviny Daily Record uviedol:

„Povedali sme si, že kto zomrie prvý, ten druhý si musí na pohreb obliecť ružové šaty so zelenými škvrnami – a triasli sme sa o ne. Bol to hlavne jeho nápad a čím viac o tom premýšľam, som si istý, že Kevin vedel, že sa niečo stane.“

V deň pohrebu Barry nechal bokom zvyčajný oblek a kravatu a natlačil sa do priliehavých neónových šiat a ružových ponožiek, pričom sa ani nepozastavil nad tým, čo by si mohli myslieť ostatní.

 

Keď si kľakol ku Kevinovmu hrobu, aby sa ho opýtal, či sa mu páči farba jeho šiat, rozplakal sa, keď si uvedomil, že jeho najlepší priateľ odišiel a že sa nemôžu spoločne zasmiať na tom, ako nevhodne Barry v šatách vyzerá. Ale aj napriek tomu Barry povedal, že jeho pohrebný odev bol „taký, aký by Kev chcel“ a že jeho najlepší kamarát zomrel a položil svoj život ako „skutočný hrdina“.

Na pohrebe rotného Elliotta v kostole svätej Márie v Dundee sa zúčastnili stovky smútiacich. Bol uložený na cintoríne Barnhill, kde pri hrobe zazneli výstrely v rámci tradičného vojenského pohrebu.