Láska a šťastie! To je všetko, čo teraz malá Mária cíti.

Láska a šťastie! To je všetko, čo teraz malá Mária cíti.

8 marca, 2023 0 Od Redakcia

Dievčatko bolo opustené svojou matkou vo veľmi mladom veku. Predtým, ako opustila nemocnicu, však našla ľudí, ktorí ju majú radi. Dimitris Vamboukas a Stella Mari.

Jej noví rodičia poskytli rozhovor, v ktorom podrobne opísali všetky udalosti:

„Robí nám len radosť“

„Už dva roky ju máme v rodine a neoddeľujeme ju od našich detí. Toto dievčatko, naša Mária, nám robí len radosť. Je to najlepšie rozhodnutie, aké sme v živote urobili.“

 „Neľutujeme, že sme si ju vzali.“

„Toto malé dieťa bolo opustené na Pagni s nespočetnými zdravotnými problémami. Keď som ju prvýkrát uvidel, bola na vozíku, bez možnosti akejkoľvek komunikácie. Pamätám si jej malú tvár, trochu zdeformovanú, jej malé ruky.

Moja manželka, ktorá pracuje na detskej jednotke intenzívnej starostlivosti, ju vídala každý deň, starala sa o ňu spolu s ostatnými pracovníkmi oddelenia. Občas ju na pár hodín priniesla domov, aby zmenila prostredie, na Vianoce, na iné sviatky a potom vrátila späť do nemocnice.

Jedného dňa príde Stella domov a hovorí mi: „Mária ide do domova. Jedna pani, ktorá si ju chcela vziať, to nakoniec neurobí. Čo myslíš, mali by sme si ju vziať?“ „Vezmeme si ju,“ hovorím a ani na chvíľu sme toto rozhodnutie neoľutovali. Ani my, ani naše deti!“

 „V žiadnom prípade nás neunavila.“

„Pozerám sa na ňu a neverím vlastným očiam. Toto malé dieťa, ktoré bolo takou „zničenou rastlinkou“, chodí samo, začalo rozprávať, volá nás mama a otec, beží nám do náručia, hrá sa s našou malou dcérkou, so staršími súrodencami, so sesternicami a bratrancami, ktorí sa o ňu veľmi starajú.

Stalo sa z nej spoločenské, veselé dieťa, ktoré chodí do špeciálnej školy a vôbec nás neunavilo. Chce len bozky a objatia.“

„Dáva nám oveľa viac, ako jej ponúkame.“

„Máme priestor, čas, mali sme možnosť, veľmi sme to chceli, bolo by nemorálne si toto dieťa nezobrať a nechať ho v ústave. Cítim sa požehnaný za toto rozhodnutie.

Toto rozhodnutie sme s manželom urobili spontánne.

Má srdcové zlyhanie a pľúcnu hypertenziu, denne jej podávame lieky. Chceme tomuto dievčatku, opustenému matkou, poskytnúť kvalitnejší život, pokiaľ bude žiť. Lásku a teplo domova.

Podeľte sa o tento nádherný príbeh aj s ostatnými na Facebooku.❤️