Počas tehotenstva jedla príliš veľa ananásu, po pôrode jej lekár povedal nepríjemnú vec!

Počas tehotenstva jedla príliš veľa ananásu, po pôrode jej lekár povedal nepríjemnú vec!

7 marca, 2023 0 Od Redakcia

Nasledujúci príbeh si musia prečítať všetky budúce matky, ale aj tie, ktoré chcú mať dieťa až niekedy v budúcnosti.
Suzanne Burtová mala počas tehotenstva strašnú chuť na ananás, v dôsledku čoho sa jej narodilo dieťa s vážnou abnormalitou. Lekárom sa sotva podarilo zachrániť život dieťaťa.

Mladá matka si dáva za vinu chorobu svojho dieťaťa, ktorého črevá sa vyvíjajú mimo jej brucha.

Jej lekár si až na 12-týždňovom ultrazvukovom vyšetrení všimol, že dieťa žije s vážnou abnormalitou v brušku, ktorá sa často vyskytuje len u žien, ktoré počas tehotenstva fajčia, užívajú drogy alebo pravidelne pijú alkohol.

Keďže Suzanne nepatrila do žiadnej z týchto skupín, skúmala tento jav a zistila, že zaň môže ananás. Keďže pôda ovocia bola ošetrená herbicídom nazývaným atrazín, vstrebal sa do ananásu a po konzumácii sa dostal do tela dieťaťa, čím spôsobil obštrukciu brušnej steny.

V dôsledku toho musela o 8 týždňov skôr porodiť dcéru Sofiu, ktorá bola po pôrode 5 týždňov v nemocnici. Črevá boli najprv chránené pred infekciou v plastovom vrecku, kým neboli chirurgicky vložené do brucha. Dieťa počas operácie utrpelo ťažkú sepsu, ktorá rodinu sužovala 24 hodín, pretože lekári si nemohli byť istí, či prežije.

Dieťa sa našťastie medzičasom úplne zotavilo a herbicídy boli v Spojenom kráľovstve v súvislosti s týmto incidentom zakázané.

VAROVANIE!

V iných krajinách sa však stále používa, preto je veľmi dôležité, aby o tom všetky matky vedeli! Zdieľajte tento článok so svojimi priateľmi!