Lekári jej dávali len 10-percentnú šancu na prežitie, ale dievčatko to len tak ľahko nevzdáva!

Lekári jej dávali len 10-percentnú šancu na prežitie, ale dievčatko to len tak ľahko nevzdáva!

20 marca, 2023 0 Od Redakcia

Na svetlo sveta sa dostala veľmi radostná správa, v ktorej vystupuje dievčatko, ktoré sa narodilo predčasne a napriek malým šanciam na prežitie, ktoré mu dávali lekári, to zvládlo a každým dňom je silnejšie. Imogen sa narodila v 22. týždni a vážila len 515 gramov! Od chvíle, keď prišla na svet, sa musela vysporiadať s mnohými vážnymi problémami vrátane šelestu na srdci, ako aj krvácania do mozgu a pľúc.

Lekári jej dávali len 10-percentnú šancu na prežitie, ale dievčatko – hoci je to len kvapka v mori – sa nikdy nevzdalo. Po 132 dňoch v nemocnici sa Imogen, ktorá má teraz 6 mesiacov, po prvýkrát vrátila domov a podľa jej matky Rachel je každým dňom silnejšia. „Imogen toho prežila toľko… Bola to taká desivá skúsenosť. Keď sa narodila, bola som šokovaná, aká bola malá. Mala byť ešte v mojom lone, ale už bola na jednotke intenzívnej starostlivosti. Maličké a krehké bábätko,“ povedala.

Imogen je teraz doma, ale stále potrebuje kyslík, ale Rachel povedala, že lekári sú s jej pokrokom spokojní a nemá žiadne problémy so zrakom ani so sluchom.

Prajeme maličkej veľa zdravia 🙂 a silu bojovať aj ďalej…