“Lekári mi objavili nádor a život mi zachránilo to, čo som jedol keď som bol malý,” tvrdí pán Jozef.

“Lekári mi objavili nádor a život mi zachránilo to, čo som jedol keď som bol malý,” tvrdí pán Jozef.

15 marca, 2023 0 Od Redakcia

Pohánku ľudia buď milujú, alebo nenávidia. Väčšina si však neuvedomuje, že má výnimočné vlastnosti. Je veľmi zdravá a niektorí dokonca tvrdia, že dokáže potlačiť vznik a rast nádorov. Jedným z nich je aj Jozef Chomanič zo slovenskej dediny Kolonica. Tvrdí, že pohánka mu zachránila život.

Ako dieťa ju jedol každý deň. Pestovali ju jeho rodičia a teraz pokračuje v rodinnej tradícii. Tvrdí, že pohánka mu v roku 1999 zachránila život. Lekári v jeho tele objavili nádor a muž tvrdí, že zmizol vďaka pohánke. Takéto prípady zatiaľ vedecky potvrdené neboli, jedno je však isté.

Pohánka má na náš organizmus priaznivý vplyv! Nižšie sa dozviete prečo.

1. Neobsahuje lepok

Je ideálny pre ľudí trpiacich celiakiou. Tiež je skvelá pre cukrovkárov.

2. Zdroj bielkovín

Tí, ktorí zvolili jedálniček bohatý na bielkoviny, by do neho mali zaradiť aj pohánku. Navyše obsahuje tryptofán, lyzín a aminokyseliny, ktoré ľudský organizmus nedokáže vyprodukovať.

3. Vláknina

Ak chcete schudnúť, mali by ste skúsiť pohánku. Obsahuje vysoké množstvo vlákniny, čistí črevá a urýchľuje metabolizmus. Navyše dokonale zasýti.

4. Minerály a vitamíny

Rutín je jednou z najdôležitejších ingrediencií, aké pohánka obsahuje. Táto látka posilňuje cievy. Pridajte k tomu vitamín B, fosfor, vápnik, železo, zinok, jód, horčík … a hneď vieme, že náš organizmus bude v poriadku! 🙂

5. Nakoniec pripomenieme, že dokonale odkysľuje organizmus.

Skúšali ste už pohánku? Pripravujete ju doma? Podeľte sa o svoje skúsenosti! 🙂

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho so svojimi priateľmi na Facebooku!