Mal 11 rokov a umieral. Urobil niečo, za čo si zaslúžil veľkú poklonu všetkých lekárov…

Mal 11 rokov a umieral. Urobil niečo, za čo si zaslúžil veľkú poklonu všetkých lekárov…

10 decembra, 2022 0 Od Redakcia

Smrť je o to horšia, ak má zomrieť dieťa. A práve toto čakalo 11 ročného chlapca, ktorý mal rakovinu mozgu. Choroba, ktorá sa nedala vyliečiť a kvôli ktorej tak len čakal na smrť. Aj keď to bolo hrozné, napriek tomu sa rozhodol urobiť niečo, čo si zaslúži veľký obdiv celého okolia.

Pre každého, kto umiera, je to najhoršie obdobie života. A to hlavne preto, že sa bojí a často nedokáže myslieť úplne racionálne. To ale nie je prípad tohto chlapca, ktorý jasne ukázal, že na racionalitu nezabudol a dokázal sa správať správne aj v posledných chvíľach svojho života. Rozhodol sa totiž k tomu, že pomôže ľuďom okolo.

Rakovina mozgu je zákerná choroba, ktorá sa vyliečiť nedá. Zároveň ale postihuje len tento orgán. Ostatné sú úplne v poriadku a tak môžu byť použité na transplantáciu. A práve k tomu, že je daruje, sa tento chlapec rozhodol. A ako povedal, tak aj urobil. Vďaka tomu pomohol mnohým ľuďom, ktorých v podstate zachránil. Tento čin bol natoľko výnimočný, že zaujal aj samotného lekára. A boli to práve oni, ktorí sa rozhodli k tomu, že sa chlapcovi poklonili a tým mu prejavili obrovskú úctu. Dali mu najavo, že urobil niečo, čo by dokázal len málokto.

Poklona lekárov bola zachytená na fotografiu a tak sa príbeh 11 ročného chlapca dostal do celého sveta. Fotografie a príbeh samotný zasiahol veľa ľudí. Tí samozrejme neobdivovali len gesto doktorov, ale hlavne obdivovali to, ako sa chlapec, ktorému bolo len 11 rokov, dokázal zachovať.

Aj keď sám nemal šťastie, jasne ukázal, že má srdce na pravom mieste a aj keď zomieral, chcel jasne pomôcť ľuďom okolo seba. A to čo sľúbil, to následne tiež urobil. Mnohým ľuďom tak ukázal, ako aj malé deti vedia robiť dobré veci a pomáhať. Viac, než niektorí dospelí.

Vedel, že trpí nevyliečiteľnou chorobou a vedel, že kvôli tomu umrie. Rozhodol sa však, že práve on môže pomôcť mnohým ľuďom, ktorým sa vďaka jeho orgánom smrť dokáže vyhnúť. Preto neváhal ani sekundu a rozhodol sa, že svoje orgány nechá iným. Aj preto si vyslúžil poklonu, keďže išlo o čin, ktorý je skôr výnimočný. A to hlavne u malých detí.

Aj preto je na mieste jeho príbeh posúvať ďalej, pretože je skutočne obdivuhodný. To ukázali lekári, ktorí sa mu poklonili.