Svokra svoje vnúčatá veľmi rozmaznávala a nevesta sa s ňou kvôli tomu hádala. Až po jej smrti vyšla pravda najavo…

Svokra svoje vnúčatá veľmi rozmaznávala a nevesta sa s ňou kvôli tomu hádala. Až po jej smrti vyšla pravda najavo…

2 marca, 2023 0 Od Redakcia

Autorka tohto článku Tina Plantamou sa so svojou svokrou veľmi často hádala. Zatiaľ čo ona sa snažila vychovávať svoje deti prísne a usporiadane, jej svokra robila pravý opak… Dovolila svojim vnúčatám, aby sa hrali a dokonca sa správali veľmi zle! Až po jej smrti zistila, ako veľmi sa mýlila…

Ty si bola pravý opak. Nikdy si nepovedala nie, keď o niečo žiadali. Druhá porcia zákusku. Sladkosti pred večerou. Ešte pár minút v kúpeľni… Myslela som si, že z mojich detí urobíš sebeckých strašiakov. Myslela som si, že sa nikdy nenaučia čakať alebo byť samostatné…

Zriekla som sa ťa, lebo si im vždy kupovala drahé darčeky. Nechcela som, aby si ťa spájali so sladkosťami a koláčmi. Naďalej si ich rozmaznávala všetkými možnými spôsobmi… Dlho som premýšľala: Prečo to všetko robíš? Nemohla som nájsť odpoveď a bolo to hrozné. Potom si odišla príliš skoro. Už sa nezúčastníš na ich promóciách a svadbách. Vnuci prišli o babičku príliš skoro. Nikdy som nepomyslela na to, ako veľmi si ich milovala. A uvedomila som si, že je to šialene silné. Možno práve takto si vyjadrila svoju lásku. Cukríky, koláče, darčeky… Pravdepodobne to bolo vyjadrenie tvojej lásky.

A teraz to tak veľmi bolí. Bolí ma, že som nepochopila tvoju štedrosť. Moje deti sú tínedžeri, rozumejú všetkému. Viem, že ti to odtiaľto chýba – z neba. Moje deti s radosťou a nostalgiou spomínajú na chvíle, keď videli babičku vo dverách, hádzali hračky a bežali ťa objať. Tak veľmi ťa milovali!

Keby som sa s tebou mohla porozprávať ešte raz, nepremárnila by som ani jednu vzácnu sekundu. Jediné, o čom snívam, je, že sa zázračne vrátiš. Chcela by som sa ti ešte raz pozrieť do očí, do tých milých a nežných očí. Objímať ťa a dať ti všetko najcennejšie, čo mám. Je mi to ľúto. Navždy si nás opustila.

Teraz to dokonale chápem. Milovala si ich celým svojím srdcom. Práve vo svojich vnúčatách si videla celý zmysel svojho života. Dala si im lásku, ktorá bola skutočná a jedinečná. Vždy, keď si na teba spomeniem, rozplačem sa. Aj ja som ťa milovala.

Ďakujem ti z celého srdca! Zmenila si celý môj život! Nikdy na teba nezabudnem!

Podeľte sa o tento krásny príbeh aj s ostatnými priateľmi a rodinou.