Mama a jej deti pomáhali staršej susede s demenciou. To, čo sa stalo potom, nečakali…

Mama a jej deti pomáhali staršej susede s demenciou. To, čo sa stalo potom, nečakali…

20 októbra, 2022 0 Od Redakcia

V živote je len jedna konštanta. Je úplne nepredvídateľný. Bez ohľadu na to, ako veľmi plánujete, vždy sa nájde niečo, čo vás prekvapí. A to prekvapenie nemusí byť vždy dobré. A istú rodinu z Južnej Karolíny postihla tragédia, ktorá im pripomenula, aký nepredvídateľný a vzácny je život.

Rodina Baylesovcov z okresu Berkeley v Južnej Karolíne sa momentálne spamätáva z hroznej udalosti, ktorou si ich rodina, žiaľ, musela prejsť.

Mladá rodina sa stále vyrovnáva s tým, čo sa stalo 26. apríla 2022. Pre rodinu Baylesovcov to bol bežný deň, keď sa na ich pozemok zatúlala staršia suseda, ktorá bola zdanlivo zmätená. Keďže staršia suseda trpí demenciou, rodina sa rozhodla pomôcť jej dostať sa bezpečne domov.

Bethany Hastingsová sa rozhodla, že susedku odvezie späť v rodinnom golfovom vozíku. Vzala so sebou svoju 4-ročnú dcéru Lainey a 2-ročného syna Wesleyho.

Keď dorazili k susedkinmu domu, jej pitbull sa stratil. Keď pes uvidel rodinu na golfovom vozíku, okamžite sa na nich vrhol. Vyskočil na golfový vozík a zaútočil na všetkých troch. „Najskôr dostal môjho brata, potom druhýkrát mňa a potom tretí raz moju mamu,“ rozpráva 4-ročná Lainey.

Bethany Hastingsová, ktorá je povolaním zdravotná sestra, psa 15 minút fyzicky obmedzovala. Týchto 15 minút opisuje ako desivých, pretože pes sa pod jej váhou stále vzpieral a neustále sa na ňu vrčal. „Nemala som na výber,“ povedala. „Keby som ho pustila, znova by dostal mňa alebo ich.“

Držala psa na zemi, kým neprišiel ďalší sused a rýchlo nezobral jej deti do auta.

Suseda nazýva svojím hrdinom. Päť minút po príchode suseda prišla záchranná služba a rodinu odviezla na ošetrenie do MUSC. Bethany a Wesley našťastie utrpeli len minimálne zranenia a boli okamžite prepustení. Lainey sa však nedarilo tak dobre. Štvorročné dievčatko strávilo v nemocnici štyri dni, z toho dva dni na detskej jednotke intenzívnej starostlivosti.

„V takomto rozsahu a s takým veľkým poškodením ešte nič podobné nevideli,“ podelila sa s nami jej matka. Lainey bude musieť absolvovať aj viacero zákrokov na odstránenie zranení, ktoré utrpela na tvári. „Chodí na karate a tee-ball, takže som si myslela, že skončí v nemocnici možno kvôli zlomenej kosti alebo niečomu takému šialenému, ale nikdy nie takto; nikdy,“ povedala Bethany Hastingsová.

Od útoku sa v rodine vyvinul mierny strach z pobytu vonku.

„Po tom všetkom si uvedomíte, akí ste zraniteľní,“ povedala Hastingsová a spomínala na hrozný zážitok, ktorým si jej rodina prešla. Rodina založila finančnú zbierku GoFundMe na pokrytie nákladov na Laineyinu liečbu. Dievčatko čaká dlhá cesta, pokiaľ ide o jej liečbu.

Pokiaľ ide o pitbulla, ktorý rodinu brutálne napadol, úrady ho eutanazovali. Bethany Hastingsová vyzýva ľudí, aby prísne kontrolovali zvieratá, ktoré by mohli niekomu ublížiť. Zážitok, ktorým si Bethany Hastingsová a jej malé deti prešli, je desivý. Dúfajme, že sa čoskoro zotavia a to fyzicky, aj emocionálne.

Podeľte sa o príbeh tejto rodiny so svojimi priateľmi a rodinou!