Manžel ju opustil, keď sa jej narodila dcéra. Zostala sama s postihnutým dieťaťom…

Manžel ju opustil, keď sa jej narodila dcéra. Zostala sama s postihnutým dieťaťom…

9 mája, 2022 0 Od Redakcia

Mala všetko, čo chcela. Dobrá práca, manželstvo a tehotenstvo. Príchod dieťaťa však mal zmeniť jej život a obrátiť ho naruby. Jej húževnatosť a odhodlanie podporiť svoje dieťa je však cennou lekciou pre každého, kto sa ocitne v podobnej situácii.

„Bola som dieťa, ktoré vždy vedelo, čo chce v živote dosiahnuť. Mala som plán a vždy som robila všetko pre to, aby som ho uskutočnila. Získať titul, napredovať v kariére, vydať sa a založiť si rodinu. V tomto poradí. Môj plán bol perfektný až do veku 28 rokov. Vyštudovala som marketing a pracovala som pre veľkú spoločnosť. Vydala som sa a čakala svoje prvé dieťa. Neuvedomovala som si, že môj život sa navždy zmení.

Bola som v 26. týždni tehotenstva s dcérou. Ako každý iný deň som sa zobudila, pripravila sa do práce a začala svoju každodennú rutinu. Po práci som si sadla s manželom na gauč a za pár minút som zaspala. Keď som sa zobudila, mala som premočenú kombinézu. Najprv som si myslela, že sa mi stala „nehoda“, čo sa mi zdalo najlogickejšie vysvetlenie.

Bohužiaľ, čoskoro som si uvedomila, že to nebola náhoda. Zavolala som svojmu lekárovi a ten mi oznámil, že tekutina je pravdepodobne plodová voda a musím ísť do nemocnice. Po dlhej noci na pohotovosti bolo jasné, že mi praskol plodový obal a moje dieťa je v ohrození života. Zostala som v nemocnici a po zvyšok tehotenstva mi bolo odporučené zostať v posteli.

Počas pobytu v nemocnici som prežívala všetky emočné výkyvy – strach, depresiu, hnev, smútok a pocit viny. Presvedčila som sa, že musím zostať pozitívna a silná pre svoju dcéru. Modlila som sa a postupovala podľa pokynov lekárov. Urobila som všetko, čo som mohla, aby som ochránila svoje dievčatko.

Po dvoch týždňoch v nemocnici som zistila, že mám placentárnu infekciu. Môj strach a obavy, aby som sa nenakazila a aby sa dieťa narodilo, boli obrovské. Musela som jej zachrániť život. Narodila sa 17. marca 2005 v skorých ranných hodinách. Bola to malá dievčina.

Bolo ťažké opísať, ako som sa cítil. Akoby to nebolo skutočné. Keď som ju prvýkrát uvidela na jednotke intenzívnej starostlivosti, bola som vydesená. Bola plná drôtov a prístrojov… Plakala, ale cez zvuky mechanickej podpory dýchania som ju nepočula. Nemohla som ju ani pohladkať, pretože jej koža bola príliš krehká. Aj keď som mal pri sebe rodinu, cítila som sa veľmi osamelá.

Moje dievčatko strávilo sedem týždňov na jednotke intenzívnej starostlivosti. Bolo to najhoršie obdobie môjho života na tomto mieste. Videla som zomierať deti, prežila som nespočetné chvíle agónie a neistoty. Potom som sa dozvedela, že moja dcéra má periventrikulárnu leukomaláciu, ktorá by v budúcnosti viedla k mozgovej obrne.

Každý deň som videla, že moje manželstvo nemá šancu na prežitie. Dala som výpoveď v práci a nakoniec mojej malej dcérke oficiálne diagnostikovali detskú mozgovú obrnu. Hneď po stanovení diagnózy sme sa s manželom rozišli. Vrátila som sa do rodičovského domu, teraz som zostala sama s dieťaťom so špeciálnymi potrebami.

V nasledujúcich rokoch bolo mojej dcére diagnostikované poškodenie zrakového nervu, spánkové apnoe, úzkostná skolióza, dystónia a zoznam pokračoval ďalej a ďalej. Liečba za liečbou, ale jediné, na čom mi záležalo, bolo šťastie môjho dievčatka.

Keď dovŕšila 4 roky a začala chodiť do školy, rozhodla som sa vrátiť do práce. Pomohlo mi to získať späť sebadôveru a zároveň mi to pomohlo pomáhať ľuďom so zdravotným postihnutím. V roku 2010 sa môj život radikálne zmenil, keď som dostala vlastný dom a vedľa seba úžasného človeka, ktorý mi zmenil život.

Veľmi ma miloval a na moje dieťa nedal dopustiť. Bol tiež rozvedený a otcom štvorročného dievčatka. Stále si pamätám na prvé stretnutie týchto dvoch dievčat. Boli si blízke, ako sestry. Vzali sme sa rýchlo, vytvorili sme úžasnú rodinu, ktorá je jednotná aj v ťažkých časoch. O rok neskôr sa nám narodil chlapček, ktorý doplnil naše šťastie.

Zdieľajte tento krásny, aj keď spočiatku smutný príbeh so svojimi priateľmi…