„Manžel nás opustil, keď sa naša dcéra stala zdravotne postihnutou“: Úprimné svedectvo matky…

„Manžel nás opustil, keď sa naša dcéra stala zdravotne postihnutou“: Úprimné svedectvo matky…

18 januára, 2023 0 Od Redakcia

Matka, ktorú manžel opustil po tom, čo sa dozvedela o vážnych zdravotných problémoch ich dcéry, vydala svoje úprimné svedectvo.

Opísala, čo zažila, prostredníctvom príspevku na Facebooku. Vyjadrila sa príznačne: „Moja dcéra má teraz 17 rokov. V 8 mesiacoch jej diagnostikovali závažné autoimunitné ochorenie. Jej otec potom (hneď ako jej diagnostikovali a zistili to) na 6 mesiacov zmizol… Ani nezdvihol telefón a samozrejme, nikdy nebol pri svojom dieťati v nemocnici, kde ho sem-tam nechali… a po tých 6 mesiacoch, nejakým zázrakom, sme našli… „stratenú ovečku“ v zahraničí. . plakal do telefónu a hovoril mi, že mu je to veľmi ľúto a… bla, bla, bla…

Moja sedemročná dcéra bola pripútaná na invalidný vozík… Stále (do telefónu) „plakal“ za „dcérou“… ale žiadna pomoc… v ničom.

Hrdosť na dcéru a ľútosť nad otcom

Skrátka, moja dcéra má teraz 17 rokov, je na vozíku, vychovávam ju úplne sama a som na svoje dieťa veľmi, veľmi hrdá. Je to skvelá tínedžerka (pretože je mentálne normálna) a hoci o svojom „otcovi“ samozrejme vie takmer celú pravdu, snažím sa jej „sprostredkovať“, že má otca a že nie je jediná, kto vyrastá bez otca… a že niekedy ľudia (a najmä otcovia) z nejakého dôvodu, možno preto, že sa boja v… ťažkých veciach, ustúpia… a že môže, ak chce s ním komunikovať.

Rozhodnutie je teraz na nej. Najprv som uvažovala o tom, že sa obrátim na súd, aby mi poskytol finančnú pomoc a bola som na neho veľmi, veľmi nahnevaná… Ale rozhodla som sa (po dlhom premýšľaní a dôkladnom skúmaní, vzhľadom na to, že je v zahraničí), že to odovzdám ďalej, pretože nakoniec je on ten… porazený. Mám veľké šťastie, že mám po svojom boku toto dieťa. Nakoniec mi ho je ľúto. Je sám, kde je, nemá žiadne ďalšie deti a jeho vek… tesne pred šesťdesiatkou…“