Znovu som sa stretla s bývalým manželom, ale toto som nečakala….

Znovu som sa stretla s bývalým manželom, ale toto som nečakala….

18 januára, 2023 0 Od Redakcia

Volám sa Samantha a mám 32 rokov a dve 5-ročné dvojičky. S manželom sme sa zoznámili na strednej škole, prešli sme spolu jeho vojnou, mojimi štúdiami. Vzali sme sa mladí. Všetci nám hovorili, aby sme o tom premýšľali, že máme celý život pred sebou, ale že sme zamilovaní. Nemala som iné skúsenosti ako môj manžel a môj manžel mal jednu. Rôzni priatelia sa potkýnali a hovorili nám, že náš nedostatok skúseností nás môže rozbiť.

Roky sme im dokazovali, že sa mýlia, až kým do manželovho života nevstúpila iná žena. Krásna, inteligentná, s kariérou, dynamická. Môj manžel bol pochopiteľne ohromený. Kto nie je oslnený tým, čo žiari? Všimla som si, že už ku mne nebol taký láskavý, bol odťažitý, nervózny, chodil domov neskoro večer, nevenoval sa deťom. Jedného večera za mnou prišiel a povedal, že už dva mesiace žije v paralelnom vzťahu, že je zamilovaný a chce sa rozviesť.

Zostala som civieť do steny, bola som v šoku, nemohla som uveriť tomu, čo som počula. Začala som užívať lieky na upokojenie, išla som až k psychiatrovi. Nerobila som mu žiadne problémy, keď mi povedal, že sa zamiloval do inej a keď som mu sama otvorila dvere, pretože som vždy verila a stále verím, že keď ste človeka naozaj milovali, mali by ste mu ako prvý otvoriť dvere, aby mohol ísť za svojím šťastím. A ja som to urobila. A možno práve to ho priviedlo späť.

Rok potom, čo som sa s ním okamžite rozviedla, som sledovala, ako sa vkráda na Facebook a žije si svoj život s novou partnerkou. Cestovanie, chlastanie, koncerty, zverejňovanie všetkého bez hanby, bez toho, aby ma zaujímalo, ako sa cítim. O rok neskôr som aj ja začala neisto chodiť k terapeutovi a dávala som sa dokopy. Začala som chodiť do posilňovne, zmenila som si účes, začala som si hľadať nových priateľov, pretože tí starí sa vytratili hneď, ako som sa rozviedla. Potom, keď som sa začala stavať na nohy, ma požiadal, aby sme sa dali opäť dokopy.

Myslela som si, že je šťastný a vznáša sa na oblakoch a chce sa ku mne vrátiť. Tam, kam išiel, mal všetko, len mňa nie, povedal. Že celý ten vzťah bol vzrušením a omylom. Ale ako to všetko vymazať jedným prstom? Samozrejme, že som ho hneď nevzala späť. Chcela som dôkaz. Nedôverovala som mu. Už som ani nevedela, či ho milujem. Čo ak jedného dňa opäť odíde? Ako to môžem vedieť?

S pomocou psychológa a s veľkým úsilím sme sa obaja rozhodli, že sa k sebe vrátime. Na Vianoce sa opäť vrátil k nám domov, aby pokračoval v našom živote tam, kde skončil. Teraz môžem povedať, že náš vzťah bol skúšaný VŠADE.

Požiadal ma znova o ruku…

 

*Hlavná fotografia NEZOBRAZUJE skutočné tváre