Matka navštívi hrob svojho štvorročného syna a je zdrvená tým, čo vidí…

Matka navštívi hrob svojho štvorročného syna a je zdrvená tým, čo vidí…

23 októbra, 2022 0 Od Redakcia

Najhoršie, čo sa vám ako rodičovi môže stať, je pochovať vlastné dieťa. Ani si nevieme predstaviť, ako to ako rodič dokážete spracovať. Žiaľ, presne to sa stalo matke, ktorej zomrelo štvorročné dieťa. Tri dni po pohrebe však prišiel ďalší šok, keď náhrobný kameň zmizol, píše Daily Mail.

Jej syn Max zomrel vo veku štyroch rokov na epileptický záchvat. Matka dlho premýšľala, aký náhrobný kameň nechá zhotoviť na pamiatku svojho syna. Nakoniec si jeden vybrala a dala si ho vyrobiť.

„Chcela som zvoliť špeciálny tvar, preto som ho vyrobila v tvare hviezdy,“ vysvetlila matka pre Daily Mail.

K jej smútku sa pridalo aj to, že náhrobný kameň zmizol tri dni po pohrebe.

„Netuším, čo sa stalo. Na úrade starostu o ničom nevedeli, strážca cintorína povedal, že bol odstránený. Keby bol špinavý a neupravený, tak to chápem, ale nebol,“ povedala matka pre Daily Mail.

Incident nahlásila kancelárii starostu Malvernu druhýkrát. Matka pochovala svoje dieťa s ostatnými zosnulými členmi rodiny a nie samostatne na detskom cintoríne. Viacerí ľudia jej povedali, že náhrobok považujú za nevhodný a neúctivý. A na základe mnohých hlásení bol odstránený. Taktiež uviedli, že tvar nie je v súlade so štandardom.

Zamestnanci cintorína matke povedali, že to nebolo ľahké rozhodnutie, ale že je potrebné dodržiavať pravidlá. Mestské úrady sa teraz snažia dať vyrobiť iný typ náhrobného kameňa, ale nanešťastie pre matku a jej rodinu to spôsobí len ďalší smútok po smrti ich malého chlapca. Matka sa o incidente vyjadrila takto:

„Tento náhrobný kameň pre mňa a moju rodinu veľa znamená. Teraz však budeme bojovať, aby sme ho získali späť. Je to naozaj hrozná situácia pre nás všetkých. Chceme len pokojné miesto na cintoríne, kde by sme mohli smútiť,“ povedal pre Daily Mail.

Dúfame, že sa im podarí nájsť riešenie, ktoré bude prijateľné pre všetkých. Takže Max dostane náhrobný kameň, ktorý si zaslúži.