Matka obhajuje dojčenie 5 a 6-ročných synov na verejnosti: Hovorí, že „je to jej voľba“…

Matka obhajuje dojčenie 5 a 6-ročných synov na verejnosti: Hovorí, že „je to jej voľba“…

16 mája, 2022 0 Od Redakcia

Dojčenie dieťaťa je pre ženu skutočne skvelým spôsobom, ako si s ním vytvoriť puto. Ľudia sa však odjakživa sporia o to, aký je správny vek na odstavenie dieťaťa od materského mlieka. Táto matka dvoch detí si myslí, že dieťa by malo rozhodnúť, kedy je čas prestať.

Sheryl Wynneová, obyvateľka Západného Yorkshiru, presadzuje dojčenie detí po dosiahnutí spoločensky prijateľného veku. Dojčí oboch svojich synov, ktorí sú v školskom veku. K tomuto rozhodnutiu 39-ročná matka dvoch detí dospela tak, že sa rozhodla zapojiť svoje deti do diskusie o tom, kedy ich má odstaviť od materského mlieka.

Myslela si, že prestane dojčiť, keď jej starší syn Riley dovŕši tri roky. Keď Rileymu povedala o svojich plánoch a požiadala ho o vyjadrenie, batoľa jej povedalo, že by sa chcelo dojčiť do desiatich rokov.

Ona to spočiatku odmietla.

Teraz by to Wynne nechcela inak. Hovorí, že je to nástroj na upokojenie jej detí a že sa na ňu okamžite obracajú, keď potrebujú útechu. Je presvedčená, že je úplne normálne dojčiť svoje deti, aj keď majú 5 a 6 rokov a sú už dávno za štádiom batoľaťa. Myslí si, že tento akt jej pomohol zblížiť sa so svojimi deťmi.

Povedala: „Chcú byť so mnou a túliť sa ku mne, aj keď sa nedojčia.“

Wynne sa podelila o to, že cudzí ľudia na internete oveľa viac akceptujú jej dojčenie chlapcov ako jej vlastná rodina. Povedala, že rodina a priatelia tvrdili, že jej synovia sa kvôli tomu správajú nezvyčajne. Na to Wynne povedala: „Ľudia si myslia, že sú odborníci na cudzie deti, ale ja to nerobím slepo, aj keď sa v mnohých ohľadoch riadim svojimi inštinktmi.“

Tiež hovorí, že niekedy svojim deťom povie nie a povie im, aby „odišli“, ak nemá chuť ich kŕmiť. Vždy sa však uistí, že pri rozhodovaní berie do úvahy ich pocity a názory. Hovorí, že svoje deti dokonca niekoľkokrát dojčila na verejnosti. Dojčila ich na školských ihriskách a iných verejných miestach.

Podelila sa o to, že pociťovala úzkosť, ale nechcela, aby sa tak cítili aj jej deti, preto sa ponorila hlboko do seba a prekonala svoje obavy. Dôvodom, prečo trvala na dojčení oboch svojich synov, bola jej zlá skúsenosť s pôrodom staršieho syna Rileyho.

Nedokázala ho správne dojčiť a z tejto skúsenosti si niesla pocity viny. Keď teda porodila mladšieho syna Myla, rozhodla sa, že sa opäť pokúsi dojčiť Rileyho. Wynne sa teraz snaží nastoliť nový trend, podľa ktorého by matky mali mať možnosť rozhodnúť sa, kedy chcú svoje deti odstaviť. To im pomôže cítiť sa bližšie k svojim deťom.

Wynne hovorí, že ľudia sa ju už viackrát pokúšali kritizovať, ale ona sa tým nenechala odradiť. Trvá na tom, že si stanovila vlastný časový plán s vyjadrením svojich synov.

Čo si o tom myslíte vy?

Zdieľajte tento príbeh so svojimi priateľmi…