Ozbrojený zlodej sa pokúsil terorizovať vlak: 52-ročný bývalý boxer mu dal lekciu…

Ozbrojený zlodej sa pokúsil terorizovať vlak: 52-ročný bývalý boxer mu dal lekciu…

16 mája, 2022 0 Od Redakcia

Veľakrát, keď sa odohrajú nešťastné udalosti, pri ktorých sa ľudia stanú obeťami trestného činu, často si želáme, aby sme mali hrdinu, ktorý by mohol zasiahnuť a zachrániť situáciu. Našťastie, pre cestujúcich tohto vlaku, ktorí sa stali účastníkmi lúpeže, sa presne to stalo…

Bolo skoro ráno, približne 5:50 vo vlaku Blue Line na chicagskej stanici Cumberland, keď 30-ročný zločinec Tremaine Anderson pokojne prechádzal od vagóna k vagónu a pod hrozbou použitia zbrane okrádal cestujúcich vo vlaku. Keď Jean-Paul LaPierre videl, že veľa cestujúcich smeruje nesprávnym smerom, spýtal sa ich, čo sa deje a dozvedel sa o ozbrojenom lupičovi.

Keď počul túto správu, na rozdiel od ostatných cestujúcich, ktorí sa otáčali preč, rozhodol sa ísť inou cestou a priblížiť sa k ozbrojenému lupičovi!

Rodák z Bostonu požiadal cestujúcich, aby ho na zlodeja upozornili. Päťdesiatdvaročný muž okamžite pristúpil k Andersonovi a žiadal, aby mu odovzdal svoju zbraň. Potom ho odborne odzbrojil, pričom využil svoj výcvik trénovaného bojovníka.

LaPierre, ktorý bol v Chicagu na maratóne, sa nemohol pokojne prizerať, ako sa pred jeho očami odohráva zločin a rozhodol sa zasiahnuť. Samozrejme, jeho predchádzajúci výcvik v boji mu pomohol odborne a bezpečne manévrovať v situácii.

Zdanlivo bol Tremaine Anderson oveľa vyšší a silnejší ako 52-ročný Bostončan. Podarilo sa mu ho však zastrašiť a vytrhnúť mu zbraň z ruky, keď ho zahnal do kúta pri dverách vlaku. Na videu je počuť, ako zločincovi vyslovuje varovanie. „Som boxer. Jedným úderom ti rozbijem hlavu. Mohol by som ťa udrieť 7-krát za 3 sekundy.“

Vyhráža sa Andersonovi a hovorí mu, že má čierny pás v karate a nebojí sa použiť svoje schopnosti.

Keď LaPierre držal lupiča uväzneného pod ľavou rukou, požiadal ďalšieho cestujúceho, aby chytil zbraň a zaistil ju. LaPierre držal lupiča v kúte až do príchodu polície. Po tom, čo polícia prevzala kontrolu, sa lupič zo všetkých síl snažil vzdorovať zatknutiu a utiecť zo zadržania, ale LaPierre opäť zasiahol a odborne Andersona prevrátil, aby mu polícia mohla nasadiť putá.

Po všetkých týchto udalostiach LaPierre napriek tomu pokračoval a dokončil 12. ročník Chicagského maratónu. Po tom, čo mal čisté svedomie z toho, že urobil správnu vec, sa postaral o široký úsmev do kamery. Jeden z ďalších účastníkov maratónu bol tiež obeťou Andersonovho činu vo vlaku a nezabudol si nájsť čas, aby LaPierrovi poďakoval za jeho zásah.

Anderson bol obvinený z lúpeže so strelnou zbraňou. A podľa všetkého už má za sebou bohatý trestný register, v ktorom okrem iného figurujú obvinenia z lúpeže, ublíženia na zdraví a verejného pohoršenia. V súčasnosti je zadržiavaný bez možnosti prepustenia na kauciu.

LaPierrovo pohotové myslenie a odvážny postoj pomohli zachrániť desiatky ľudí pred okradnutím alebo ešte horším konaním. Je to skutočne hrdina v každom zmysle slova!

Podeľte sa o príbeh LaPierrovho inšpirujúceho činu odvahy so svojimi priateľmi a rodinou.