Matka odmietla „opustiť“ svoje dieťa narodené bez rúk a nôh so slovami: „Je dokonalé“!

Matka odmietla „opustiť“ svoje dieťa narodené bez rúk a nôh so slovami: „Je dokonalé“!

12 novembra, 2023 0 Od Redakcia

Na internete sa objavil dojímavý príbeh mamičky a dieťaťa, ktoré prišlo na svet bez nôh a len s jednou rukou. Podľa britského denníka Daily Mail bolo matke počas tehotenstva povedané, že môže mať syndróm amniotického pásu, komplikáciu, ktorá bráni správnemu vývoju končatín v maternici.

Rozhodla sa však tehotenstvo neukončiť a rozhodnutie porodiť Henryho, ktorý má teraz 11 mesiacov, teraz opisuje ako „najlepšie rozhodnutie, aké kedy urobila“. Malý Henry tiež podstúpil operáciu ruky a teraz ňou už máva a berie si hračky. „Keď mi povedali, že moje dieťa bude mať len jednu ruku a žiadne nohy, veľmi som sa bála a bola som rozrušená.

Nepochybovala som o tom, že ho budem milovať a nechám si ho bez ohľadu na to, čo mi poradia. Dokáže bez problémov zdvihnúť veci, čo je naozaj úžasné. Robí naozaj veľké pokroky. Henry je spokojný, rád sedí vo svojom kresle, ale musíme byť opatrní. Nemôže používať chodítko, pretože by to pre neho nebolo bezpečné, keďže nemá dolné končatiny,“ opísala 29-ročná matka, ktorá pracuje ako asistentka v škole pre deti so špeciálnymi potrebami.

„Viem, že bude vždy trochu iný, ale berieme to deň po dni a viem, že bude schopný zvládnuť všetky budúce problémy,“ povedala ďalšia matka, ktorá ju podporila. „Nemať pri sebe mamu počas pôrodu bolo smutné, najmä preto, že som vedela, že Henry je vystavený vysokému riziku. Našťastie boli pôrodné asistentky úplne neuveriteľné.

Počas tehotenstva som bola veľmi vystresovaná a keď sa Henry narodil, pôrodné asistentky sa ma spýtali či ho chcem hneď vidieť, pretože som bola nervózna,“ povedala Rosie a zdôraznila, že keď sa jej synček konečne dostal do rúk, okamžite si ho zamilovala.

Od Henryho narodenia rodina našla podporu v charitatívnej organizácii Reach, ktorá pomáha deťom s postihnutím končatín. Teraz musia podniknúť kroky na úpravu domu tak, aby bol vhodnejší pre malé dieťa. Matka opisuje, aký je šťastný a vysvetľuje, že sa stále smeje a má slabosť pre svoju staršiu sestru. „Možno nemá všetky ruky a nohy, ale je pre mňa úplne dokonalý,“ uzavrela Rosie.

Podeľte sa o tento úžasný príbeh aj so svojimi priateľmi a rodinou.