To, čo urobil manažér supermarketu pre matku s 2 deťmi, ktorá bola obeťou násilia, je neoceniteľné!

To, čo urobil manažér supermarketu pre matku s 2 deťmi, ktorá bola obeťou násilia, je neoceniteľné!

7 novembra, 2022 0 Od Redakcia

„Najprv vám vysvetlím, ako vyzerá náš vedúci predajne. Je vysoký takmer meter osemdesiat, má tvrdú tvár a málokedy ho vidíte usmievať sa. Niekto, kto ho nepozná, sa pri pohľade naňho pravdepodobne zľakne. Ak ho však spoznáte lepšie, zistíte, že je to naozaj milý chlap.

Najmä ak sa dozvie príbeh, ktorý sa stal pred siedmimi mesiacmi.

Nepracovala som pri pokladni v supermarkete ani mesiac, keď som videla ženu, ktorá vošla dverami a v náručí držala svoje dve deti. Chlapec mal asi dva roky a dievča päť. Žena vyzerala veľmi vystrašene, mala neupravené vlasy a veľké tmavé kruhy pod očami, akoby už veľa dní nespala.

Pristúpila ku mne a požiadala ma o stretnutie s vedúcim predajne. Zavolala som mu a nechtiac som si vypočula ich dialóg.

Každý večer, keď sa jej manžel vrátil domov, jeho žena sa trápila. Bil ju a niekedy zabudol prestať. Niekedy bil aj deti. Preto sa jedného rána rozhodla zbaliť si kufor, vziať deti a odísť z domu. S pomocou priateľa si prenajala malý byt, ale nemala z čoho živiť svoje deti. Preto chcela manažéra. Požiadala ho o nejaké jedlo, konzervy, chlieb a mlieko.

Vedúci jej povedal, aby si vzala vozík, naplnila ho jedlom a išla sa postaviť do radu pri pokladni. Povedal jej tiež, aby išla do reštaurácie obchodu a kúpila pre seba a svoje deti teplé jedlo. Odišla a asi o pol hodiny neskôr prišla k mojej pokladni. Keď som ju uvidela, zavolala som manažérovi, aby mi povedal, čo mám robiť.

Keď prišiel, povedal mi, aby som všetko normálne zaúčtovala a potom vytiahol peňaženku a zaplatil účet z vrecka.

Potom ma požiadal, aby som išla do jeho kancelárie a počkala tam na neho. Povedal mi, aby som na chvíľu opustila pokladňu a pomohla žene odniesť nákup do auta. Dal mi aj kus papiera, aby som jej ho dala. To som aj urobila. Keď som jej dala papier, otvorila ho, prečítala a rozplakala sa. Spýtala som sa jej či je v poriadku a ona mi dala papier.

Manažér sa jej ospravedlnil, že jej nemôže ponúknuť viac vecí. Napísal jej tiež, že ak chce prácu, má mu to povedať a on jej pomôže pracovať v supermarkete. Dokonca mal riešenie aj pre jej deti. Ak by ich nemala kde nechať, pomohol by jej nájsť niekoho, kto by ich strážil, keď bude preč. Na konci napísal číslo svojho mobilného telefónu.

Netreba dodávať, že do dvoch dní sa žena objavila a dodnes v obchode pracuje.

Manažér týmto jednoduchým skutkom láskavosti naplnil túto utrápenú ženu a jej deti úsmevom a optimizmom. Pomohol jej vidieť krásnu stránku nášho sveta a znovu začať snívať.“

Zdieľajte tento krásny príbeh aj so svojimi priateľmi.