Matka sa zobudila na zvuk psieho vrčania! Vošla do synovej izby a bola šokovaná…

Matka sa zobudila na zvuk psieho vrčania! Vošla do synovej izby a bola šokovaná…

5 apríla, 2024 0 Od Redakcia

Pri pohľade na rodinu Natallovcov sa zdá, že je to tá najtypickejšia americká rodina: manžel, manželka, deti a pes. Skutočnosť je však zložitejšia. Malému chlapcovi, synovi rodiny Natallovcov, diagnostikovali cukrovku 1. typu. Táto veľmi vážna diagnóza bola stanovená, keď mal chlapec len dva roky. Od toho dňa museli rodičia sledovať jeho stav a každých niekoľko hodín kontrolovať hladinu glukózy v krvi.

Je to veľmi dôležité, pretože aj malá odchýlka od normy môže spôsobiť veľmi vážne problémy a v niektorých prípadoch viesť k smrti osoby s cukrovkou. Pri tejto mimoriadne zodpovednej práci im pomáha ich štvornohý priateľ Jedi, pes, ktorý sa stal najlepším priateľom chorého chlapca. Pes je špeciálne vycvičený na prácu s ľuďmi s cukrovkou. Psí čuch mu umožňuje okamžite zistiť výkyvy hladiny cukru v krvi človeka.

Jedi sprevádza chlapca všade: doma, na ihrisku a dokonca aj keď spí. Ak pes vycíti, že zdravie dieťaťa je ohrozené, reaguje v priebehu niekoľkých sekúnd. Tak to bolo aj nedávno. V noci, keď celá rodina pokojne spala, Jedi upozornil rodičov hlasným zvukom. Chlapcova matka sa zobudila, keď zistila, že jej pes hlasno šteká do tváre. Rozospatá žena nevenovala správaniu zvieraťa žiadnu zvláštnu pozornosť, jednoducho ho odstrčila a prikázala mu, aby sa upokojilo.

Pes však neposlúchol a opäť skočil na posteľ svojho majiteľa. V tej chvíli si uvedomila, že sa muselo stať niečo zlé. Chlapcov otec sa tiež zobudil a manželia išli do druhej izby, aby skontrolovali či je chlapec v poriadku. Našli chlapca, ktorý tvrdo spal, ale jeho rodičia boli šokovaní. Hladina cukru v jeho krvi bola kritická! Dieťaťu bola okamžite podaná injekcia, ktorá mu zachránila život.

Skutočným záchrancom v tejto situácii bol však pes Jedi, ktorý nielenže vycítil nebezpečenstvo, ale dokázal správne upozorniť rodičov.

Podeľte sa o tento krásny príbeh so šťastným koncom aj so svojimi priateľmi a rodinou.